Haber
Giriş Tarihi : 15-09-2019 12:24   Güncelleme : 15-09-2019 12:32

Şebinkarahisarlı Üreticilere Turizm Desteği

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, Şebinkarahisar'da üretim yapan çiftçilere destek olacak proje için çalışmalara başladı.

Şebinkarahisarlı Üreticilere Turizm Desteği

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner'in Şebinkarahisar'a yaptığı rutin ziyaretlerinin birisinde Avutmuş mahallesine üretim yapan çiftçileri ziyaret ederek, ürünlerini inceledi ve kendilerinden bilgiler aldı.

Şebinkarahisar'ın turizmi kadar tarımıyla da önemli olduğunu ifade ederek bunu turizm ayağıyla birleştirip çiftçilerimize destek olmalıyız diyen Tamer Uzuner, "Avutmuş mahallesinde gezdiğim birçok bağ ve bostanda kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadan çok verimli ürünlerin üretildiğine şahit oldum.  Şebinkarahisar'da üretim yapan çiftçilerin Haziran ayının 15’inde ürün hasadına fasulye ile başladıklarını, sezon sonuna kadar envai çeşit ürünü organik olarak tüketicilere sunduklarını söylediler. Bizde buna bizzat yerinde görüp şahit olduk" diyen Uzuner, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği olarak çiftçilerimize destek olmak için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

"O zaman şimdi sıra tarım turizmine geldi demektir." diyerek projesini açıklayan Uzuner,

"2020 sezonu için Şebinkarahisar Avutmuş mahallesinde (Bağlarda) turizm amaçlı tarımsal ürünler için bir çalışma başlatacağız. Gelen turist atalık tohumlar ile üretilen tarımı çiftçilerimizden dinleyecek, uygulayacak, istedikleri ürünü kendisi toplayıp satın alabilecek.

2020 sezonunda 20 tur otobüs hedefi ile başlayacağımız projemiz hem ekolojik tarımı destekleyecek hem de üreticinin ürününün yerinde satılmasını sağlayacak.

2021 yılında tarımsal ürünlerin geleneksel yöntemlerle katma değerli ürünler haline gelmesi için atölye çalışmaları başlatacağız. İnşallah muvaffak oluruz." dedi.

Şebinkarahisar Fotoğrafı : Ali Osman Demirci

www.sebingundem.com