Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 05-07-2019 23:04   Güncelleme : 05-07-2019 23:18

Şebinkarahisarlı yetkililer MYO için girişimde bulundu

Şebinkarahisar Fevzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Sosyal Bilimler MYO’ da bir bölümün kapatılacağı haberiyle ilgili Şebinkarahisar heyeti Giresun Üniversitesine çıkarma yaptı.

Şebinkarahisarlı yetkililer MYO için girişimde bulundu

ŞEBİNKARAHİSAR : Şebinkarahisar Fevzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Sosyal Bilimler MYO’ da bir bölümün kapatılacağı haberiyle ilgili Şebinkarahisar heyeti Giresun Üniversitesine çıkarma yaptı.

Fevzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek Okuluna bu sene öğrenci alınmayacağı ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda bir bölümün kapatılacağını duyan eğitime gönül veren Şebinkarahisar halkı, haberi üzüntüyle karşılayarak sosyal paylaşım ağlarında yoğun tepki gösterdi. Bu duruma sessiz kalmayarak harekete geçen Şebinkarahisarlı yetkililer konunun muhatabı Giresun Üniversite Rektörlüğünü ziyaret ederek çözüm yollarını aradılar.

Halkın olaydan haberdar olmasıyla yoğun tepkilere neden olayın ardından, Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir’in öncülüğünde oluşturulan heyette bulunan Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Vakfı, ŞEBDER, Şebinkarahisar Üniversite Kurma Derneği ve Şebinkarahisar Esnaf Odası Başkanları siyasi parti temsilcileri Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ı makamında ziyaret ederek durum hakkında bilgi aldılar.

Heyet, Şebinkarahisar halkının hassasiyetini dile getirerek bölümlerin yeniden açılması ve Fakülte konusunda girişimde bulundular.

www.sebingundem.com