Haber
Giriş Tarihi : 13-11-2019 23:12   Güncelleme : 13-11-2019 23:37

Şebinkarahisarlılar Derneği Burs alacak öğrencileri açıkladı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında 415 Üniversite Öğrencisine burs verileceğini açıkladı.

Şebinkarahisarlılar Derneği Burs alacak öğrencileri açıkladı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğine burs almak için müracaat eden Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerinin arasından Burs komisyonunun değerlendirmesi sonucunda 415 Öğrenci burs almaya hak kazandı.

Geçen yıl 317 Öğrenciye burs veren derneğin, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında 415 Üniversite Öğrencisine burs vermesi ile her geçen yıl daha fazla öğrenciye burs vermek için gayret ettiği görüldü.

Yeni dönemde, burs havuzuna destek veren hayırsever iş insanlarına teşekkür ederek, burs alan öğrencileri rekor sayılacak müracaatlar içerisinden titizlikle seçerek belirlendiğini ifade eden Dernek Başkanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada şöyle dedi.

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar,

Kıymetli Dostlarımız;

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak, tüzüğümüz gereğince üniversite öğrencisi olan Şebinkarahisarlı öğrencilere yıllardır burs vermekteyiz.

Üniversiteyi kazanmak kadar okumanın da zor olduğunun bilincinde olarak eldeki imkanlar doğrultusunda derneğimize burs müracaatın da bulunan öğrencilerimize burs verilmektedir. Dernek olarak en büyük amacımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan ve derneğimizden burs alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak; onları Şebinkarahisarlı bireyler olarak devletimize, milletimize ve memleketimize kazandırmaktır.

İlçemiz nüfusuna kayıtlı üniversite okumakta olan öğrencilerin sayısının artmasının yanı sıra, bu öğrencilerimiz için oluşturduğumuz burs havuzuna destek veren duyarlı hemşerilerimizin sayısı da oldukça fazladır. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen ve burs veren çok değerli hayırsever hemşerilerimizin vermiş oldukları hizmetten ötürü teşekkürü bir borç biliriz.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında derneğimize burs başvurusunda bulunan öğrenci sayısında ciddi artış olmuştur. Maddi durumları göz önünde bulundurularak yapılan incelemelerde derneğimizin de imkanları dahilinde 465 öğrenci belirlenmiştir.

Başvuru sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.sebinkarahisarlilardernegi.org.tr/sonuc/index.php

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına

Mehmet Şimşek