Haber
Giriş Tarihi : 24-03-2020 23:19   Güncelleme : 24-03-2020 23:25

Şebinkarahisarlılar Derneğinden Hemşehrilerine Önemli Uyarı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Şimşek Korana virüs dolayısı ile hemşehrilerine önemli uyarıda bulundu.

Şebinkarahisarlılar Derneğinden Hemşehrilerine Önemli Uyarı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Şimşek Şebinkarahisar'a gidecek hemşehrilerine çağrıda bulunarak evde kalmaları yönünde açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı ve Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ve Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancının Corana Virüs tedbirleri doğrultusunda bulundukları yerlerde kalmalarını tavsiye ederek bir süre daha seyahatlerini ertelemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Şimşek açıklamasında şöyle dedi.

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar Kıymetli dostlarımız,

Baharın gelmesiyle büyükşehirlerde özellikle İstanbul'da yoğun yaşayan 65 yaş ve üstü büyüklerimiz Şebinkarahisar'a veya köylerine dönüş yapıyor veya yapmak istiyorlar. Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgın hastalığı ülkemizde de yayılmaya ve can almaya devam ediyor.

Bu nedenle devletimizin özellikle de Sağlık Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler çerçevesinde 65 yaş ve üstündeki büyüklerimizin bulundukları yerden ayrılmadan evde kalmaları sokağa çıkma yasağına uymaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Bu vesile ile İlçemiz Şebinkarahisar kaymakamlığımızda bu tedbirleri uygulayarak devletimizin aldığı önlemlere herkesin uymasını uymayan 65 yaş üstü yasağını delenlere 3.150TL para cezası uygulandığını ilan etmiş, şehre giriş çıkışların kontrol edildiğini hatırlatmıştır. Bu sıkıntı ortadan kalkıncaya kadar Şebinkarahisar'la ilgili tüm programların ve ziyaretlerin aynı zamanda köye dönüşlerin ertelenmesini rica ediyoruz.

Devletimizin ve Kaymakamlığımızın aldığı önlemlere uyulması sorunun ortadan kalkıncaya kadar herkesin ikamet ettiği yerde yaşamasını kesinlikle ikamet değiştirmeme kuralına uyulmasını kanuna uymayan 65 yaş üstü büyüklerimize 3.150 TL para cezası kesildiğini mağdur olmamaları gerektiğini sizlere hatırlatıyor duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz. Evinde Kal ŞEBINKARAHİSAR

Yönetim Kurulu adına Başkan

Mehmet ŞİMŞEK