Haber
Giriş Tarihi : 26-12-2021 18:37   Güncelleme : 27-12-2021 10:52

Şebinkarahisarlılar İki Yıl Ardan Sonra Çekmeköyde Buluştu

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar adına İstanbul’da kurulmuş köy, mahalle ve ilçe adına kurulu bulunan tüm dernek başkanlarını Çekmeköyde düzenlenen kahvaltılı programla bir araya getirdi.

Şebinkarahisarlılar İki Yıl Ardan Sonra Çekmeköyde Buluştu

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Pandemi dolayısı ile ara verdiği, Şebinkarahisar’ın ve köylerinin, İstanbul’da kurulmuş derneklerin sorunlarının gündeme getirilerek çözüm aranan aylık Divan toplantılarına iki yıl aradan sonra yeniden başladı.

Asıl amacı uzun bir ara verilen zaman içerisinde yeni seçilen dernek başkanlarının Şebinkarahisar camiasına tanıtılması olan ve Çekmeköy ilçesinde düzenlenen kahvaltılı Divan toplantısına, İBB ve Çekmeköy Meclis Üyesi Bora Kılıç’ın Divan kurulu başkanlığında başlandı.

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek’in yaptığı selamlama konuşmasının ardından, yeni seçilen dernek başkanları ve görevlerine devam eden başkanlara sırayla söz verilerek kendilerini tanıtmaları ve taleplerinin iletilmesi istendi.

Konuşmaların sonunda Dernek Başkanlarının sorularını yanıtlayan Başkan Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar kamu ve özel kurumlarına ve köylere yapılan yardımlar ve burs konusunu da gündeme getirerek 2021- 2021 Eğitim öğretim yılında 600 öğrenciye burs verildiğini söyleyerek burs desteği verenlere teşekkür etti. Konuşmacılar tarafından talep edilen ve gündeme getirilen sorunların ve isteklerin takipçisi olacaklarını ve çözüm yolunda hep birlikte hareket edeceklerini ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Program içerisinde ayrıca, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde hizmet etmiş başkanlara, Şebinkarahisar Belediyespor ve Şebinkarahisar Sanayici ve İşadamları dernek başkanlarına selamlama konuşmaları yapmak için söz verildi.

Başkan yardımcısı Ali Sütçü, Afyonkarahisar MAY Termal otelde Ocak 2022 yılı Ocak ayı 7-8-9 tarihlerinde yapılacak Dernek içi sağlık, Moral ve eğitim kampı ile ilgili bilgi verdi.