Yaşam
Giriş Tarihi : 02-02-2019 23:14   Güncelleme : 03-02-2019 20:03

Şebinkarahisarlılar Sağlık Panelinde Bir Araya Geldi

Şebinkarahisarlı akademisyenlerin sunumlarıyla Şebinkarahisar Vakfında Kanserden korunma ve Kalp damar sağlığı konulu panel düzenlendi.

Şebinkarahisarlılar Sağlık Panelinde Bir Araya Geldi

Şebinkarahisarlı akademisyenlerin sunumlarıyla Şebinkarahisar Vakfında Kanserden korunma ve Kalp damar sağlığı konulu panel düzenlendi.

Şebinkarahisar Vakfı ve ŞEBDER Tarafından Kalp Damar sağlığı ve Kanserden Korunma yolları konulu panel düzenlendi. Panele, MEDICANA Hastahanesi Kardiyoloji Hekimi Prof. Dr. Bengi Başer ve Üsküdar Anadolu Hastahanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Yücel konuşmacı olarak katıldı. Her iki konuşmacının yaptıkları sunumlar ve bilgilendirme toplantısı büyük ilgiyle karşılandı.

Moderatör Prof. Dr. Yener Aytekin'in açılış konuşmasıyla başlattığı panelde, özellikle hayati önem taşıyan konuları gündemlerine alarak sağlık paneli düzenleyen Şebinkarahisar Vakfı ve ŞEBDER Yöneticilerine teşekkür etti. Konuşmasında hasta doktor ilişkilerinede dikkat çekerek, hastanın rahatsızlığını doktoruna doğru ifade edebilmesinin tedavi için çok önemli olduğunu söyledi.  Konuşmacılar Prof. Dr. Bengi Başer ve Prof. Dr. Tayfun Yücel'in özgeçmişlerini kısaca panele katılanlara anlatarak Prof. Dr. Bengi Başer'e ve Prof. Dr. Tayfun Yücel'e sunumlarını yapmak üzere söz verdi.

Prof. Dr. Bengi Başer ve Prof. Dr. Tayfun Yücel hazırlamış oldukları slaytlar üzerinden yaptıkları konuşmalarında, Kalp damar rahatsızlığı ve Kanser konularını anlaşılacak sadelikte dinleyicilere aktardılar. Hasta ölümlerinde birinci sıranın kalp krizi, ikinci sırada travmaların üçüncü sırada ise kanser hastalıklarının olduğunu bu hastalıkların ön belirtilerinin neler olduğunu ise tek tek anlattılar. Kalp krizi ve kanser hastalıklarında erken teşhisin  çok önemli olduğunu, bunun hastalar için hayati önem taşıdığını söyleyip belirli yaş üzerinde olanların düzenli olarak mutlaka kontrol yaptırmalarını önerdiler.

Oldukça verimli geçen sunumların ardından, panele katılanlar programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. Yener Aytekin'e merak ettikleri ve cevaplanmasını istedikleri soruları yazılı olarak verdi. Prof. Dr. Bengi Başer ve Prof. Dr. Tayfun Yücel sunumlarının ardından kendi konularını ilgilendiren soruları ayrıntılı olarak cevapladılar.

Program sonunda Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlı akademisyenlerin düzenlenen panele katılarak açıklayıcı, yol gösterici ve bilgi veren sunumlarından dolayı Prof. Dr. Yener Aytekin, Prof. Dr. Bengi Başer ve Prof. Dr. Tayfun Yücel'e birer demet çiçek vererek teşekkür etti.

www.sebingundem.com