Haber
Giriş Tarihi : 04-03-2019 22:55   Güncelleme : 04-03-2019 23:06

Şebinkarahisarlılar Şişli Camisinde Buluştu

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin Şişli Camisinde Öğlen namazına müteakip okuttuğu Mevlid-i Şerifte Şebinkarahisarlılar bir araya geldi.

Şebinkarahisarlılar Şişli Camisinde Buluştu

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği tarafından Şişli Camisinde 6.sı düzenlenen geleneksel mevlit programında, vefat eden dernek kurucu başkanı Sabahattin Tönük, üyeler, yöneticiler ve tüm şehitler için Kuran-ı kerim tilaveti ve mevlidi şerif okutuldu.

Şişli camisini dolduran Şebinkarahisarlıların katıldığı mevlit ve kuran-ı kerim tilaveti sonrasında yapılan dua öncesi Şişli Camisinin imamı bir konuşma yaptı. Dernek Başkanı Mehmet Şimşek ve Yönetim kuruluna teşekkür eden cami imamı şunları ifade etti. "Müslümanlar kardeştir. Kardeşler birbirlerinin dertleri ile dertlenirler ve yardımlaşırlar. Derneğiniz bugün burada çok güzel bir hizmet veriyor. Bu derneğin kurucularından, bu derneğe yardım eden, dil ile beden ile maddi ve manevi olarak katkıda bulunan, ayakta durması için çalışan ve hizmet edenlerden ahirete göç edenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve sıhhatler diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin azaldığı bir dönemde, altı senedir bu organizasyonu yaparak geçmişinizi anarak dualar ediyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun. Sizleri her yıl takip ediyorum bu sene camimiz hınca hınç doldurdunuz. Günümüzde yardımlaşma dernekleri farklı işler içinde kullanılabiliyor. Ama sizler bugün düzenlediğiniz bu güzel programla derneklerin, böyle programlarında yapılabileceğini göstererek örnek oluyorsunuz. Geçmişinizi, şehitlerinizi unutmayarak her yıl yaptığınız bu programlarla onları anarak dualar ediyorsunuz hepinizden Allah razı olsun."dedi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ise program sonrasında sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklama ile tüm Şebinkarahisarlılar teşekkür ederek şöyle dedi.

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar Kıymetli dostlarımız,

Yönetim Kurulumuz tarafından 6.sını düzenlediğimiz geleneksel Mevlidi Şerif programı tarihi Şişli Camiinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

55 yıl önce derneğimizi kuran ve Kurucu Başkanımız olan merhum Sebahattin Tönük, dernek yöneticilerimiz, üyelerimiz, Şebinkarahisarlı Şehitlerimiz ve tüm geçmişlerimizin ruhları için okuttuğumuz Mevlid-i Şerif ve yapılan anma programında onları bir kez daha dualarla yad ettik. Bu vesile ile bütün ölmüşlerimize Allahtan rahmet dileyerek Programımıza katılan bütün hemserilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Yönetim Kurulu adına Başkanı

Mehmet Şimsek

www.sebingundem.com