Haber
Giriş Tarihi : 13-06-2018 19:22   Güncelleme : 19-06-2018 13:19

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gerekeni Yaptı Sıra Siyasetçilerde

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin iftar programına Şebinkarahisarlılar olağanüstü ilgi gösterdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gerekeni Yaptı Sıra Siyasetçilerde

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin iftar programına Şebinkarahisarlılar olağanüstü ilgi gösterdi.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür merkezinde gerçekleştirilen geniş katılımlı iftar programına, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, İstanbul milletvekili Hasan Turan, İstanbul eski milletvekili Ünal Kacır, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarının da ilgi gösterdiği programa, Giresun Federasyonu Başkan yardımcısı Fatih Aydın, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan. Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, Şebinkarahisar Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Altan Güneş,  Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik, Kadosan Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Boyacı, Üsküdar Giresunlular dernek başkan yardımcısı Yücel Kısa, Şebinkarahisar Köy ve Mahalle Dernek Başkanları, iş adamları ile dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Binlerce Şebinkarahisarlının katıldığı geleneksel iftar programında Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu adına yaptığı selamlama konuşmasına teşekkür ederek başlayan Başkan Mehmet Şimşek, şunları ifade etti.

"Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma derneğimizin düzenlemiş olduğu iftar programımıza hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz. Tüm hemşehrilerimize iftar salonunun iki katı katılımla rekor kırarak davetimize katıldıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün siz değerli hemşerilerimi ve hemşerimiz olan Milli Savunma bakanımız Sayın Nurettin Canikli'yi iftar soframızda misafir etmekten, aynı sofrayı paylaşmaktan Şebinkarahisar ve Şebinkarahisarlılar adına büyük bir onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum" dedi.

Başkan Şimşek, dernek faaliyetlerini ve yapılacak projelerini anlattığı konuşmasının bir bölümünde “Yarım asırlık köklü mazisi bulunan derneğimiz, sosyal ve kültürel etkinlikler yaparak kültürümüzü yaşatmak, bizden sonraki nesillere aktarmak ve hemşerilerimiz arasında dayanışmayı güçlendirmek amacıyla çalışmalarımıza tüm hızımızla devam etmekteyiz’ ’dedi. Sözlerini tüm davetlilerin Ramazan bayramlarını tebrik ederek tamamladı.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan başka bir progranma yetişmek üzere erken ayrıldığı programa, dernek başkanı Mehmet Şimşek’in konuşmasının ardından Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Üsküdar Belediyesi Hilmi Türkmen, Eski Milletvekili Ünal Kaçır ve Milli Savunma bakanı Nurettin Canikli birer konuşma yaptılar. Konuşmaların sonunda program sona erdi.

www.sebingundem.com