Haber
Giriş Tarihi : 29-11-2021 22:03   Güncelleme : 29-11-2021 22:37

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nden 500 Öğrenciye Burs

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nin 2021-2022 yılında vereceği rekor sayıdaki burs sonuçları açıklandı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nden 500 Öğrenciye Burs

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği’nin 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında vereceği rekor sayıda burs sonuçları açıklandı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği her yıl verdiği burs sayısını bu sene rekor sayıda artırarak 500 Üniversite öğrencisine eğitim bursu veriyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için Üniversite Öğrencilerine verilecek burs sonuçlarını açıklandı.

Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerine verilecek burs sonuçlarını açıklayan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek bir açıklama yaparak burs sonuçlarını açıkladı.

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar,

Kıymetli Dostlarımız;

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak tüzüğümüz gereği üniversite öğrencisi olan Şebinkarahisarlı üniversite öğrencilerine yıllardır burs vermekteyiz.

Üniversiteyi kazanmak kadar okumanın da zor olduğu bilinciyle eldeki imkanlar doğrultusunda derneğimize burs müracaatında bulunan öğrencilerimize burs verilmektedir. Dernek olarak en büyük amacımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan ve derneğimizden burs alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak, onları Şebinkarahisarlı bireyler olarak; devletimize, milletimize ve memleketimize kazandırmaktır.

İlçemiz nüfusuna kayıtlı üniversite okumakta olan öğrencilerin sayısının her yıl artmasının yanı sıra, bu öğrencilerimiz için oluşturduğumuz burs havuzuna pandemi koşullarının zorluğuna rağmen destek veren duyarlı hemşerilerimizin sayısı da oldukça fazladır. Allah desteklerini esirgemeyen hemşerilerimizin hepsinden razı olsun. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen ve burs veren çok değerli hayırsever hemşerilerimizin vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında pandemi koşullarının bütün zorluklarına rağmen derneğimize burs başvurusunda bulunan öğrenci sayısında ciddi artış olmuştur. Maddi durumları ve başarıları göz önünde bulundurularak yapılan incelemelerde derneğimizin de imkanları dahilinde bu sene Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Öğrencileri dahil toplam 500 öğrenci belirlenmiştir.

Başvuru sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.sebinkarahisarlilardernegi.org.tr/burs.html

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına

Mehmet Şimşek