Haber
Giriş Tarihi : 06-08-2018 00:52   Güncelleme : 06-08-2018 09:09

Şebinkarahisarlıların Fatih Sultan Mehmet'in Otağındaki büyük buluşması

Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğinin düzenlediği 22. Geleneksel Katmer Şenliğinde, Başkan İlhan Avutman Fatih Sultan Mehmet'in otağ kurduğu Hünkar Çayırında kardeş Şehirlerin başkanlarını bir araya getirdi.

Şebinkarahisarlıların Fatih Sultan Mehmet'in Otağındaki büyük buluşması

Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğinin düzenlediği 22. Geleneksel Katmer Şenliğinde, Başkan İlhan Avutman Fatih Sultan Mehmet'in otağ kurduğu Hünkar Çayırında kardeş Şehirlerin başkanlarını bir araya getirdi.

Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Hünkâr Çayırında düzenlemiş olduğu 22.Katmer Şenliğine katılanlara hitaben bir konuşma yapan dernek başkanı İlhan Avutman, konuşmasında dernek çalışmaları hakkında kısa bilgiler vererek kuruluşundan itibaren dernek yönetiminde görev alarak bu günlere gelmesini sağlayan tüm başkanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Doğdukları ve doydukları Gebze ve Şebinkarahisar'ın Belediye başkanlarını Fatih Sultan Mehmet hanın otağ kurduğu Hünkar Çayırında bir araya getirdiklerini, ayrıca kardeş şehir olmalarından dolayı duyduğu mutluluğunu ifade ederek her iki başkana ve tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

Dernek Başkanı İlhan Avutman ve Yönetim Kurulunun hazırlamış oldukları Plaketi ve Şebinkarahisarın çerçeveli resmi, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı tarafından Gebze belediye başkanı Adnan Köşker'e verildi. Her iki başkanın burada yaptıkları konuşmalarda dostluk mesajları verilirken, Gebze belediye başkanı Köşker konuşmasında, Şebinkarahisar'da yapılmakta olan Meydan projesine katkılarının olacağını söyledi.

Davetlilere Katmer ikramının yapıldığı Şenlikte, protokol konuşmalarının ve Plaket takdimlerinin ardından sahne alan ses sanatçıları Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sebahattin Bölük, Enver Ejder, Köksal Yetkin, Dürdane Özcan, Onur Bozatlı ve Erdal Asil söyledikleri türkülerle şenliğe katılanların güzel bir gün geçirmelerini sağladılar. Hünkar çayırında yapılan ağalık yarışını açık artırma sonucunda Yönetim Kurulu üyesi Köksal Bozoğlu kazanarak, 2018 Yılı Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Hünkâr Çayırı ağası oldu. 

Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Hünkâr Çayırında düzenlemiş olduğu 22.Katmer Şenliğine Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı Eyüp Ayar, Başkan Yardımcısı Mahmut Yandık, Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri, Şebinkarahisar Ankara Vakıf Başkanı Ali Yaşar Yücel, Kocaeli Giresunlular Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Özhalle, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun medya platformu başkanı Sadi Toygar, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Kurucu Dernek Başkan Mehmet Şenyuva, eski dernek Başkanları İsmet Yılmaz, Arslan Yılmaz, Engin Cüce, Erhan Bölük, İşinsanları ve davetliler katıldı.

www.sebingundem.com