Haber
Giriş Tarihi : 25-12-2021 21:01   Güncelleme : 25-12-2021 21:51

ŞEBİNSİAD Başkan Adayı H. Ömer Kılıç Projelerini Açıkladı

Şebinkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan adayı H. Ömer Kılıç, Mavi Karadeniz Televizyonunda canlı yayınlanan “Kültür Yolculuğu” programına katıldı.

ŞEBİNSİAD Başkan Adayı H. Ömer Kılıç Projelerini Açıkladı

Şebinkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği Başkan adayı H. Ömer Kılıç, her hafta Cumartesi günleri Sadi Toygar’ın hazırlayıp sunduğu Mavi Karadeniz Televizyonu’nda canlı yayınlanan “Kültür Yolculuğu” programına katıldı.

Mavi Karadeniz Televizyonu ‘’Kültür Yolculuğu’’ programına katılan Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Başkan adayı Ömer Kılıç ile yönetim kurulu adayları, İş insanı Engin Kısa ve Eyüp Gül, Davut Bilgin, Sadi Toygar’ın sorularını cevaplandırdılar.

Programda, Ülke ve Şebinkarahisar’ın gündemi değerlendirilirken, sanayi gelişim, girişim ve bölge ekonomisi ile ilgili önemli değerlendirmeler yapıldı. Eğribel tünelinin bölge ekonomisine katkıları, tarım ve hayvancılık sektöründe yapılacaklar, Şebinkarahisar’da gerçekleşen maden cevheri atık havuzunun patlaması konuları değerlendirildi.

ŞEBİNSİAD Başkan adayı H. Ömer Kılıç, ekibi ile birlikte gerçekleştireceği projeleri kamuoyu ile paylaşırken, İş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine son derece önem verdiğini söyledi. H. Ömer Kılıç, kongre sonunda seçildikleri takdirde, Şebinkarahisar’da yapılacak çalışmalara mutlaka mülki idare ve yerel yöneticilerle, Şebinkarahisar’da bulunan tüm STK’larla istişare ederek karar vereceklerini, Şebinkarahisarlı sanayicilerin envanterini çıkartarak, ticaretle uğraşan tüm iş insanlarıyla bir araya geleceğini, Şebinkarahisar’da OSB Kurulması yönündeki hayalini ise bu süreçte mutlaka gerçekleştirmek istediğini söyleyen Başkan adayı Kılıç, “ŞEBİNSİAD’a mutlaka kendi mülkünü kazandıracağım. Bunun alt yapısını ise hazırladım. Derneğimizi 7/24 iş insanlarımızın ulaşabileceği konuma getireceğim. İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Şebinkarahisar ve diğer illerde bulunan iş insanlarımızın köprüsü olacağız. Şebinkarahisarlılar sosyal ve kültürel anlamda birlik ve beraberliğini sağlamış ama ekonomik anlamda birlik ve beraberlik sağlayarak birlikte iş yapmayı başaramamış. Biz bunu yönetim kurulu üyelerimle birlikte başaracağız. Bununla ilgili projelerimiz var. Biz birlikte güçlüyüz. Sevdamız Şebinkarahisar.” Diyerek sözlerini tamamladı.