Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 04:51

ŞEBİNSİAD Düzenlediği Yemekli Toplantıda Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ŞEBİNSİAD Şebinkarahisar'ın Köy ve Mahalle Dernek Başkanlarıyla yemekli istişare toplantısında bir araya geldi.

Gündem
Giriş Tarihi : 10-06-2022 00:48   Güncelleme : 10-06-2022 11:15
ŞEBİNSİAD Düzenlediği Yemekli Toplantıda Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ŞEBİNSİAD Şebinkarahisar'ın Köy ve Mahalle Dernek Başkanlarıyla yemekli istişare toplantısında bir araya geldi.

 

 

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ŞEBİNSİAD)’nin düzenlediği yemekli istişare toplantısı, ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanlarının ortaklığıyla Bayrampaşa’da hizmete açılan Vezir Sofrası - Karadeniz Mutfağı Restaurat’ta yapıldı.

 

 

62 Köy ve 14 Mahalle Derneğinden alfabetik sıraya göre davet edilen 24 Dernek başkanının katılımıyla yapılan ikinci toplantıda, ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Karayılan ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

 

 

Vezir Sofrası - Karadeniz Mutfağı Restaurat’ta yapılan toplantıda Başkan Müjdat Karayılan toplantının amacı ve gelecekte Şebinkarahisar ve İstanbul’da yapılmasını planladıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Karayılan konuşmasında özellikle yaklaşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerinde Şebinkarahisarlı iş insanlarını duyarlı olmaya davet ediyorum dedi. Mutlaka meslek komite seçimlerinde güçlü olmalıyız, kendi adaylarımızı bu meslek komitelerine sokmalıyız diyerek, bunun gerçekleşmesi için yetki belgelerinin bir an önce hazırlanmasını, bu konuda dernekle irtibata geçmeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ’ta yapılan programın olumlu sonuçları olduğunu, Gebze ve Sabiha Gökşen Teknopark ‘ta yapılacak programlardan bahseden Karayılan, Seçim sürecinde açıklanan projelerin neredeyse tamamının hayata geçirildiğini söyledi. Karayılan, tüm köylerimize ve derneklerine gelir getirecek bir projeyi hep birlikte hayata geçirmek için Köylerde tarım projesini başlatacaklarını söyleyerek, her köyümüzün bir dönüm tarım arazisini bu projeye ayırmalarını istiyoruz. Hem köylerimiz hem de köy derneklerimiz buralarda yapacakları üretimle gelir sağlayacaklar bizlerde ŞEBİNSİAD Olarak destek vereceğiz dedi.

 

 

Dernek başkanlarıyla yapılacak toplantıların alfabetik sıraya göre devam edeceğini söyleyen Başkan Karayılan, konuşmasının sonunda tüm başkanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

 

Toplantıya katılan Dernek Başkanları ise yaptıkları konuşmalarında İşadamları derneğinin özellikle iş adamları için çalışmalar yapmasını, derneğin üye sayısının artırılmasını, kimin nerde ne iş yaptığını görebilmek için firma rehberi oluşturulması talebinde bulundular.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı