İstanbul
Giriş Tarihi : 06-05-2020 00:46   Güncelleme : 06-05-2020 01:11

ŞEBİNSİAD'dan Şebinkarahisar'a Yoğun Bakım Ünitesi Gönderildi

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneğinden Şebinkarahisar Devlet Hastahanesine Yoğun bakım ünitesi bağışı yapıldı.

ŞEBİNSİAD'dan Şebinkarahisar'a Yoğun Bakım Ünitesi Gönderildi

Şebinkarahisar Devlet Hastahanesine Komple yoğun bakım ünitesi bağışı için harekete geçen Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu, Dünya çapında etkili olan korona virüs salgınının tedavisinde yoğun bakımların önem kazanmasıyla Hastahane yetkilerine teslim edilmek üzere komple yoğun bakım ünitesi malzemelerini kısa zamanda temin ederek Şebinkarahisar'a gönderdi.

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ŞEBİNSİAD) tarafından Şebinkarahisar Devlet Hastanesine yapılan bağış hakkında dernek yönetimi adına bir açıklama yapan Başkan Altan Güneş duygularını şöyle ifade etti.

 “Koronavirüs dolayısı ile devletimizin başlatmış olduğu "Biz Bize Yeteriz" kampanyasını sonuna kadar destekliyoruz. Dünyada var olan Covid 19 virüsüne karşı ne yapabiliriz diye, yönetim kurulu arkadaşlarımla ve iş adamlarımızla beraber bir çalışma başlattık. Öncelikle memleketimizdeki Şebinkarahisar Devlet Hastahanemizin acil ihtiyacı olan yoğun bakım ünitesi için hayırsever iş adamlarımızla istişare ederek bağış yapılması kararını alarak malzeme teminini gerçekleştirdik. Bu malzemeleri kargo aracılığı ile hastahane yetkililerine ulaştırılmak üzere gönderdik. Bizler hem doğduğumuz memleketimize hem devletimize elimizden geldiğince her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Bu yardım kampanyamıza destek veren yönetim kurulu arkadaşlarıma ve bağış yapan iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Şebinkarahisar Devlet Hastahanesi Yoğun Bakım Ünitesine gönderilen Malzemeler;

1- Ventilatör  ( Solunum Cihazı)  2 Adet

2-İnfüzyon Pompası 5 Adet

3-Perfizör 5 Adet

4-Hasta başı Monütörü 2 Adet

5-Video Laringoskop 1 Adet

6-Arter Moritarizasyon  seti 20 Adet