Yaşam
Giriş Tarihi : 18-06-2021 17:29   Güncelleme : 18-06-2021 17:47

Şehit Annesine Vefa

Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, 1997 yılında Van’ın Bahçesaray ilçesinde vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Erdal Kundak’ın mezarına, Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, rahatsızlığından dolayı yürüme zorluğu çeken annesi rahat gidip gelsin diye şehitliğin kapısına kadar yol ve çevre düzenlemesi yaptırdı.

Şehit Annesine Vefa

14 Ağustos 1997 yılında 1976/3 tertip olarak Van, Bahçesaray ilçesinde vatani görevini yaparken arazi taraması sırasında teröristlerle girdiği çatılmada şehit düşen Alucra Köklüce köyü nüfusuna kayıtlı şehidimiz Erdal Kundak unutulmadı. Şehidimizin annesinin yürüme zorluğu çektiği ve mezar başına gidemediğini öğrenen Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, şehidimizin annesi mezar başına rahat gidip gelebilsin diye şehitliğe kadar olan yolda bakım ve çevre düzenlemesi yaptırdı. Kaymakam Uzan’ın şehidimize ve annesine olan bu vefası  Alucralılar tarafın büyük takdir topladı.

“ANNEM RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI ŞEHİTLİĞE GİDEMİYORDU”

Şehit Erdal Kundak’ın kardeşi Selami Kundak, yaptığı açıklamada, “Değerli Alucra kaymakamımız sayın Hasan Hüseyin Uzan bizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Annemin bacaklarının rahatsızlığından dolayı şehitliğe rahat ziyaret edebilmesi için şehitliğin girişine kadar yol yaparak ve çevre düzenlemesi yaptırarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Allah böyle büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin kendisine ve ekinine çok teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan kimdir?

1990 yılında Sakarya'nın Pamukova İlçesinde doğdu. İlköğretim ve Lise öğrenimini Sakarya'da tamamladı.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde 5 ay uzman yardımcısı olarak çalıştı.

104. dönem Kaymakam adaylığına başlayarak sırasıyla Ordu- Gürgentepe, Sinop- Saraydüzü, Eskişehir- İnönü ve Giresun- Espiye İlçelerinde vekaleten Kaymakamlık görevinde bulundu. 26/12/2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Eskişehir- Mihalgazi Kaymakamlığına atandı.

30/10/2019 tarihinde Bakanlık onayıyla Alucra İlçesine atanmıştır.