Spor
Giriş Tarihi : 12-09-2021 02:16   Güncelleme : 12-09-2021 02:25

Şenol Güneş’in Ayrılmasıyla Milli takım teknik direktörü kim oldu?

Teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takımdan ayrılığının ardından yönetici düzeyinde önemli değişiklik yaşandı. Milli takım teknik direktörü kim oldu? Hamit Altıntop kimdir? Milli Takım Teknik Direktörü Kim Oldu?

Şenol Güneş’in Ayrılmasıyla Milli takım teknik direktörü kim oldu?

Teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takımdan ayrılığının ardından yönetici düzeyinde de önemli bir değişiklik yaşandı. Milli takım teknik direktörü kim oldu? Hamit Altıntop kimdir? Milli Takım Teknik Direktörü Kim Oldu?

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu (TFF) Üyesi Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımı Sorumlusu olarak göreve getirildi..

HAMİT ALTINTOP KİMDİR?

Almanya'nın Gelsenkirchen kentine Altıntop ailesinin 1982 yılı Aralık ayında ikiz bebeklerden birisi Hamit Altıntop kardeşi Halil Altıntop dünyaya geldi. DJK Gelsenkirchen-Süd takımında futbola başladı. Altıntop kardeşler, 11 yaşlarına bastıklarında DJK TuS Rotthausen takımına transfer oldu. Burada dört sene geçiren Altıntop kardeşler genellikle ofansif özellikleriyle dikkat çektiler. Bu dört senenin sonunda Wattenscheid 09 takımına transfer oldular. Bu takımın alt yaş grubu takımlarında oynayan Altıntop kardeşler, Hans Bongartz'ın başında olduğu A Takıma kadar yükseldi. Bu takımın hocası olan Bongartz, Wattenscheid 09, Schalke 04 ve Kaiserslaurten takımları için oynadı. Teknik direktörlük yıllarında ise iki ayrı sekansta (1990-1994 ve 1998-2004) SG Wattenscheid 09 kulübünü çalıştırdı. Bongartz, Altıntop kardeşlerin A takıma alınmasının ardından İki oyuncuya çoğu maçta şans verdi. Oyuncu, aynı zamanda o dönem Almanya Bölgesel Ligi'nde oynamaya başlayarak TFF Avrupa bürosunun dikkatlerini çekti. Ve Bulgaristan 18 yaş altı millî takımı ile 14 Kasım 2000 günü oynanan maçta ilk kez Türkiye forması giydi. Millî takımın rakibini 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada gollerden birini de Hamit Altıntop kaydetti.