İlçeler
Giriş Tarihi : 04-08-2020 23:54   Güncelleme : 05-08-2020 00:09

Şeyh Çağırgan Baba Anıldı

Alucra Fevzi Çakmak Köyünde Es- Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veliyi anma programı yapıldı.

Şeyh Çağırgan Baba Anıldı

Her yıl düzenli olarak Temmuz ayının 2. Pazar günü yapılan anma programı Covid - 19 salgın hastalık dolayısı ile 2 Ağustos 2020 Pazar günü Fevzi Çakmak Köyü Muhtarlığı, Alucra Fevzi Çakmak Köyü Kalkındırma Güzelleştirme Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli İlim Kültür Ve Hizmet Derneği tarafından 4. Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi Anma Programı Çağırgan baba Türbesinde yapıldı.

Program; Çağırgan Baba Kültür merkezinde Fevzi Çakmak Köyü Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Hüseyin Darama tarafından Kuran-ı Kerim okunması ile başlayıp, Emekli Kurmay Albay Adem Darama tarafından Çağırgan Babanın tanıtımı ve Alucra'da yaptığı faaliyetlerini anlattığı konuşması ile devam etti.

Daha sonra Korona Virüs salgını sürecinde vefat eden köylüler için cenaze namazlarına katılamayanlar gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çağırgan Baba türbesinde Fevzi Çakmak Köyü İsmail Hakkı Çağırgan-ı Veli Camii İmam Hatibi İshak Aysel tarafından Kuran-ı Kerim okudu. Daha önce okunan 120 adet hatim, binlerce Yasin, Mülk, Fatiha, Ayetel Kürsi ve İhlas sureleri okunup duaları yapıldı.

Haber : Arif Dede Komite Başkanı

www.sebingundem.com