Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 18-02-2021 00:14   Güncelleme : 18-02-2021 00:21

Sokak hayvanları için bir kap su bir kap mama

Şebinkarahisar Belediyesi, kısıtlamalardan dolayı kafe ve restoranların kapalı olması münasebetiyle yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayarak, ilçenin farklı noktalarda yiyecek ve su takviyesinde bulundu.

Sokak hayvanları için bir kap su bir kap mama

Şebinkarahisar’ı etkisi altına alan kar yağışı sokak hayvanlarını da etkiledi. Belediye ekipleri özellikle kısıtlamalardan dolayı yemek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçerek ilçenin farklı noktalarda oluşturduğu alanlarda mama ve su takviyesi yaparak aç minik dostların aç kalmalarını önledi.

 

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, vatandaşlardan sokak hayvanlarının aç kalmamaları için kapı önlerine bir kap su bir kap mama bırakmaları konusunda destek isteyerek yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Hayatımıza sevgi, sokaklarımıza mutluluk veren bu canlar bizlere emanet. Şebinkarahisar Belediyesi olarak şehrimizin belli noktalarına kedi evleri ve besleme odaklarını da çok yakında kuracağız. Kafe ve restoranların kapalı olması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan minik dostlarımıza belediye olarak imkanlarımız dahilinde sahip çıkmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da istirhamımız onlar için; bir kap su bir kap mama bırakmaları.” dedi.