Teknoloji
Giriş Tarihi : 25-10-2021 10:20   Güncelleme : 25-10-2021 10:20

Spotify artık herhangi bir içerik oluşturucunun video podcast platformunu kullanmasına izin veriyor | Engadget

Spotify herkese video podcast'lere erişim sağlıyor..

Spotify artık herhangi bir içerik oluşturucunun video podcast platformunu kullanmasına izin veriyor | Engadget

Spotify, yakın gelecekte çok daha geniş bir video podcast seçimine sahip olabilir. Geçen yıl Temmuz ayında, belirli orijinaller için video podcast formatını piyasaya sürdü, ancak şimdi kendi içeriklerini başlatmak isteyen daha fazla kişiye bu seçeneğe erişim sağlıyor. İçerik oluşturucular artık Spotify'ın podcast oluşturma aracı olan Anchor aracılığıyla video podcast'lerinin akış platformunda yayınlanması için başvurabilirler.

Şirket, videoya genişleyen mevcut podcast yayıncıları ve yeni bir kitleye ulaşmak isteyen video içerik oluşturucuları da dahil olmak üzere bir dizi önemli içerik oluşturucu ile sürekli olarak video podcast yayınladığını söylüyor. Bununla birlikte, onaylanmış başvuru sahiplerini bir bekleme listesine alıyor ve onlara videolarını daha sonraki bir tarihte platformda sunma gücü veriyor. Onaylananlar, otomatik olarak Spotify'da yayınlanacak olan Anchor hesapları aracılığıyla bölümleri yükleyebilirler.

Tüm video yaratıcıları Joe Rogan'ın yaptığı gibi şirketle 100 milyon dolarlık anlaşma imzalamayacağından, Spotify veriyor. onlara şovlarından para kazanmanın bir yolu. Belirli pazarlardaki içerik oluşturucular, abonelikler aracılığıyla podcast'lerinden para kazanabilecek ve bu da abonelerle özel içerik paylaşmalarına veya şovlarını yalnızca ödeme yapan müşterilerin kullanımına sunmalarına olanak tanıyacak.