Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 30-09-2021 00:34   Güncelleme : 30-09-2021 00:34

Tarihi dokuya uygun yeni meydan projesi geliyor

Şebinkarahisar Belediyesi kent meydanından sonra Avutmuş Mahallesi meydan ve güzelleştirme projelerini tamamladıktan sonra şimdi de Meryemana Manastırı yolu üzerinde Kadıoğlu Mahallesine yeni bir meydan kazandırıyor.

Tarihi dokuya uygun yeni meydan projesi geliyor

Şebinkarahisar Belediyesi geçtiğimiz aylarda büyük bir açılışla hizmete açtığı Şebinkarahisar Kent Meydanı’ndan sonra mahalle meydanlarını da yenileyerek güzelleştirmeye devam ediyor. Avutmuş Mahallesine yapılan meydan ve güzelleştirme projelerini tamamlayan belediye şimdi de Meryemana Manastırı yolu üzerinde Kadıoğlu Mahallesine tarihi dokuya uygun yeni bir meydan kazandırıyor.

 

 

Şebinkarahisar’da yapılan başarılı çalışmalarından dolayı Şebinkarahisar Belediyesi ve Başkan Şahin Yılancı’ya teşekkür eden AK Parti Şebinkarahisar ilçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, “Belediyemiz Kadıoğlu Semtimizde, Kırkgöz, Birogul ve İkioğul mahallelerimize hizmet verecek güzel bir meydan projesini hayata geçiriyor. Meryemana Manastırı güzergahında tarihi dokuya uygun bir mimariyle hayata gecen proje bağlar bölgesinde yeni bir çekim merkezi olacak. Emeği gecen başta Belediye Başkanımız Şahin Yılancı olmak üzere mahalle muhtarlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.