Haber
Giriş Tarihi : 04-04-2020 15:57   Güncelleme : 04-04-2020 16:08

Tarım ve Orman Bakanlığından Sağlık Çalışanlarına Destek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli,5 bin 450 odası bulunan bakanlığın misafirhanelerini sağlık çalışanlarına tahsis etti.

Tarım ve Orman Bakanlığından Sağlık Çalışanlarına Destek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla Bakanlığa ait Türkiye genelinde ve 81 ilde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhaneler sağlık çalışanlarına tahsis edildi.

Bu zor günlerde 7/24 canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve onlara destek vermek maksadıyla ülke genelinde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli, toplam 307 misafirhanemiz sağlık çalışanlarımıza tahsis edildi.

Ücret talep edilmeyecek

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak virüsün etkilerini en aza indirmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Şu anda 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhanelerimizin hemen hemen yarısı dolmuş durumda. Ayrıca tahsis edilen misafirhanelerde kalan sağlık çalışanlarından ücret talep edilmeyecek.

Misafirhanelerde her türlü imkân var

Misafirhanelere yerleştirme işlemleri Valilik koordinasyonunda yapılıyor. Valiliklerin yetkilendirdiği il müdürlükleri bize bir liste yönlendiriyor. Misafirhanelerdeki yetkili personel iletilen bu listeye göre sağlık çalışanlarımızın burada konaklamasını sağlıyor. Sağlık çalışanlarına konaklayacakları misafirhanelerde her imkân sağlanıyor.