Haber
Giriş Tarihi : 01-08-2018 15:10   Güncelleme : 01-08-2018 15:19

Teknoloji Bakan Yardımcılığına Mehmet Fatih Kacır Atandı

Bakan yardımcılıklarına atamalar devam ediyor. Son yapılan atamalara göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Çetin Ali Dönmez, Mehmet Fatih Kacır ve Hasan Büyükdede getirildi.

Teknoloji Bakan Yardımcılığına Mehmet Fatih Kacır Atandı

Bakan yardımcılıklarına atamalar devam ediyor. Son yapılan atamalara göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Çetin Ali Dönmez, Mehmet Fatih Kacır ve Hasan Büyükdede getirildi.

Mehmet Fatih Kacır, 22.23.24’üncü dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili Şebinkarahisarlı Ünal Kacır’ın oğlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Kacır,"Milli Teknoloji" koordinasyonunda görev alacak.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının kurucu başkanı olan Mehmet Fatih Kacır, "Geleceğin Teknoloji Yıldızları", "Dene yap Teknoloji Atölyeleri" ve "Teknofest" gibi projelerin öncülüğünü yaptı. "Milli Teknoloji" ve "Stratejik Dönüşüm" koluna bağlı birimlerden sorumlu olacak Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin teknolojik dönüşümü ve gerçek katma değerli üretimi yakalayabilmesi için tüm ülkede başlatılacak "Milli Teknoloji" hamlesinin koordinasyonunda görev alacak.

22.23.24’üncü dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili Şebinkarahisarlı Ünal Kacır’ın oğlu, Mehmet Fatih Kacır, 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimini ise 2008 yılında tamamladı.

Disiplinler arası araştırmalar ve PMI (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) onaylı proje yönetimi eğitimleri yürüten Proje ve Araştırma Kulübü'nün kurucu başkanlığını üstlendi. Kurucusu ve yöneticisi olduğu şirketlerle simülasyon yazılım ve donanımları, sanal gerçeklik uygulamaları, dijital açık hava reklamcılığı ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdi. Şirketlerinde faydalı model ve endüstriyel tasarımlar geliştirerek yenilikçi uygulamalara imza attı. Ticari hayatın yanında sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Kacır, T3 Vakfı bünyesinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulmasının, özel yetenekli öğrencilere yönelik sürdürülen Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı’nın, Bilim Merkezleri ve Girişim Merkezi programlarının, Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan Teknofest İstanbul’un öncüleri arasında yer aldı. M.Fatih Kacır, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.