Giresun
Giriş Tarihi : 16-10-2021 15:56   Güncelleme : 16-10-2021 15:56

YAŞAM ALANLARINDA TERTİP ETME ÇALIŞMALARI

YAŞAM ALANLARINDA DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

YAŞAM ALANLARINDA TERTİP ETME ÇALIŞMALARI

Yaptığı çalışmalarla beraber Giresun’u her geçen gün daha da ileriye taşıyan Giresun Belediyesi, yeşil alanıyla, parkları ve bahçeleri ile farkındalık yaratıyor.
Bu kapsamda, Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni oluşturduğu şehrin yaşam alanlarında bakım ve yenileme çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyor.
Takımlar tarafından, Boğacık Bölgesi Deniz Sitesi karşısında 5 dönümlük bir alana projelendirilen ve yürüyüş sahasının bulunduğu yeşil alanda toprak serme ve etraf tertip etme çalışması yürütülüyor.
Yeniden Çıtlakkale Semti Valilik karşısında yer alan dolgu sahasına projelendirilen 3 metre genişliğinde ve 700 metre uzunluğundaki yürüyüş yoluna ise kiremit irmiği serilerek lüzumlu tertip etmeler yapılıyor. Yurttaşları spor yapmaya teşvik etmek emeliyle yaşama geçirilen yürüyüş parkuruna yurttaşlar yoğun alaka gösteriyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları tarafından yapılan açıklamada: “Yeşil alanlarda takımlarımız kumpaslı bakım programları ile yoğun bir biçimde çalışıyor. Yalnızca yeşil alan ortaya çıkarmak yeterli değil, yeşil alanların kumpaslı bakıma, sulanmaya, yabancı otla lüzumunu da kumpaslı ve programlı bir çalışma ile asıllaştırmak da büyük ehemmiyet taşıyor.” denildi.
Öbür yandan takımlar tarafından budama çalışmaları da yapılıyor.