İlçeler
Giriş Tarihi : 18-01-2021 19:43   Güncelleme : 18-01-2021 19:46

Alim Baba’nın ismi Bulancak’ta Yaşatılacak

Giresun’un Bulancak İlçesinde renkli siması ve doğal kişiliğiyle herkes tarafından sevilen ve Alim Baba olarak tanınan, Alim Kısa'nın ismi bir sokak ya da parka verilecek.

Alim Baba’nın ismi Bulancak’ta Yaşatılacak

Alim Baba olarak tanınan, Bulancak’ın sevilen ve sembol isimlerinden biri haline gelen, hayatını kaybeden Alim Kısa’nın ismi bir çocuk parkına verilerek yaşatılacak.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın yakinen tanıdığı Alim Baba’nın ölümü sonrasında Başkan Yakar duyduğu üzüntüyü dile getirerek duygularını şöyle ifade etti.“Renkli ve doğal kişiliğiyle herkes tarafından sevilen ve Alim Baba olarak tanınan, Alim Kısa'nın ismini bir sokak ya da parka vererek yaşatmak istiyoruz. Alim kardeşimiz, kimseye zararı olmayan, ilçemizde karşılaştığı herkese dua eden, gerektiğinde belediyemizde çalışan bir arkadaşımız gibi sokaklarda çöp toplayıp temizlik yapan, kalbinde kötülük taşımayan güzel bir insandı. Onu erken kaybettiğimiz için çok üzüldük. Ailesinden izin alarak, bir çocuk parkına ismini vereceğiz, orada bir heykelini yapıp eşyalarını sergileyerek sevenlerini de mutlu edeceğimizi düşünüyoruz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah ”dedi.