ŞEBİN GÜNDEM
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 13:29
Advert

Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğasıyla hayran bırakıyor

Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki Altınpınar köyünde bulunan Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğası, etrafındaki ormanları, civarındaki otantik yaylaları ve doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 15-06-2024 14:34   Güncelleme : 15-06-2024 14:36
  Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğasıyla hayran bırakıyor

Güşüşhane'nin Torul ilçesindeki Altınpınar köyünde bulunan Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğası, etrafındaki ormanları, civarındaki otantik yaylaları ve doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor.

Gümüşhane'nin turizmdeki parlayan yıldızı Torul ilçesindeki Altınpınar köyünde bulunan ve Zigana dağının eteklerindeki Limni Gölü Tabiat Parkı ile aynı isimli Altınpınar Limni Gölü el değmemiş doğası, etrafındaki ormanları, civarındaki otantik yaylaları ve doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor. Denizden bin 880 metre yükseklikte, Gümüşhane'ye 37, Torul ilçesine ise 15 kilometre uzaklıktaki gölün el değmemiş doğası ve kamp alanları ziyaretçileri kendisine adeta hayran bırakıyor.

“Çadırları göl kenarına kurup, göl manzarasıyla uyanıyorsunuz”

Ankara'dan gölü ziyaret etmek için gelen İpek Ereli, “Ben burayı çok güzel buldum doğayla iç içe. Herhangi bir tesis kurulmamış ve bunun böyle olması bence daha güzel çünkü doğallığı bozmuyor. Çadırları direk göl kenarına kurarak kamp yapabiliyorsun, uyandığında göl manzarasıyla uyanıyorsun. Doğayla iç içe olmaması ve insanların yığılmamış olması burayı daha güzel yapıyor” diye konuştu.

“Altınpınar Limni Gölü'nün el değmemiş doğasının bozulmaması gerekiyor”

Kamp yapmak için Altınpınar Limni Gölü'nü tercih eden Ali Çetinel, “Doğal güzellikleri ve tabiatıyla bence herkesin gelip görmesi gereken harika bir yer. Buranın kesinlikle bozulmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı