Haber
Giriş Tarihi : 03-03-2019 11:57   Güncelleme : 06-03-2019 12:06

Alucra Belediye Başkan Adayı İstanbul’da Alucralılarla Buluştu

AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker, İstanbul’daki Alucra Vakfı öncülüğünde köy dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek projelerini açıkladı.

Alucra Belediye Başkan Adayı İstanbul’da Alucralılarla Buluştu

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker İl Genel Meclisi Üyesi Durmuş Canikli ve beraberindekiler, İstanbul’daki Alucra Vakfı öncülüğünde köy dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker, Alucra’ya doğalgaz müjdesi vererek yaptığı konuşmasında “ilçemize doğalgaz getirmek için gerekli çalışmaları yapmaya başladık ve devlet büyüklerimizden söz aldık’’ diyerek, Alucra’ya doğalgaz gelebilmesi için 20 bin nüfus ve 10 bin abone şartı olduğunu, bunu aşmak için gurbetteki hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz dedi.

AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker, Alucra’ya doğalgaz yetirmek için gerekli görüşmeleri yapmaya şimdiden başladıklarını ve devlet büyüklerinden bu konuda söz aldıklarını müjdeledi. Alucra’ya doğalgaz gelebilmesi için 20 bin nüfus ve 10 bin abone şartı olduğunu hatırlatan Yalçın Eker, bunu aşma konusunda gurbetteki bütün Alucralıların desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Doludere Derneği Lokali’nde, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıda, Alucra’ya başkan seçilmesi durumunda yapacağı hizmetleri açıklayan AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker, “Öncelikle Asım Başkanımın başlattığı projeleri tamamlayıp hizmete açacağız. Ekip arkadaşlarımızla oturup konuştuk. İlçemizin gelecek 50 yılını planlamak adına kısa, orta ve uzun vadeli projeler hazırladık. Kısa vadede, şuan devam devam etmekte olan projeleri hızla tamamlayacağız. Orta vadede, ilçemizin üst yapısıyla ilgileneceğiz, meşhur Alucra Çeşmesi’ni Osmanlı mimarinde yeniden inşa edeceğiz. İlçemizi daha modern bir görünüme kavuşturacağına inandığımız prestij yolunu Karayollarıyla birlikte yapacağız,  şehir içi ve mahallelerde ışıklandırma konusunda özel bir proje uygulayacağız.  Şehir merkezini canlandırmak adına bir takım adımlar atacağız, bu kapsamda lunapark projesini hayata geçireceğiz’’ şeklinde konuştu. 

Alucra’da hayata geçirmeyi planladıkları en önemli projelerden birinin doğalgaz getirilmesi olduğunu ifade eden Yalçın Eker, ‘’Cumhurbaşkanımızın Giresun mitingi öncesinde, kıymetli büyüğümüz Nurettin Canikli Bey başkanlığında toplandık ve doğalgaz getirilmesi çalışmalarına şimdiden başlama kararı aldık. Nurettin Bey, durumu Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etti ve olur aldı, bunun müjdesini şimdiden vermek isterim.’’ dedi.

Alucra’ya doğalgaz gelebilmesi için mevcut mevzuata göre 20 bin nüfus ve 10 bin abone şartı olduğunu hatırlatan AK Parti Alucra Belediye Başkan Adayı Yalçın Eker, ‘’Allah’ın izniyle, Nurettin Bey 20 bin nüfus şartını halledecek, fakat 10 bin abone konusunda bütün hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız olacak. Biz bu konudaki hazırlıklarımızı sürdürüyoruz, işi belli bir noktaya getirdikten sonra, gurbetteki bütün hemşerilerimizden yardım talep edeceğiz. Bu hususta dernek ve STK başkanlarımıza da büyük görevler düşecek.’’ diye konuştu.

http://www.sebingundem.com