ŞEBİN GÜNDEM
HV
29 MART Çarşamba 23:32

Alucra Topçam Derneğine Silahlı Saldırı 1’i Ağır 3 Kişi Yaralandı

İstanbul Beyoğlu’nda faaliyet gösteren Giresun Alucra Topcam Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinin Lokaline bir kişi silahlı saldırıda bulunuldu.

İSTANBUL
Giriş Tarihi : 19-03-2023 15:16
Alucra Topçam Derneğine Silahlı Saldırı 1’i Ağır 3 Kişi Yaralandı

Beyoğlu’nda faaliyet gösteren Giresun Alucra Topcam Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinin Lokaline silahlı saldırıda bulunuldu.

Beyoğlu'nda Giresun Alucra Topcam Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Lokaline ismi öğrenilemeyen bir kişi silahlı saldırıda bulundu. Aynı masada oyun oynayan üç kişiyi yaralayan saldırgan olay yerinden kaçtı.

Olay, saat 22.00 sıralarında Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi Tepe Üstü Sokakta bulunan Giresunlulara ait bir lokalde meydana geldi. İddiaya göre, henüz bilinmeyen bir nedenle elinde silah olan saldırgan derneğe girip aynı masada oyun oynayan Şerafettin Fındık, Hüseyin Burun ve Faik Onur kurşun yağdırdı. Kurşunların hedefi olan üç kişi yere yığılırken saldırgan olay yerinden kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırganın kaçmasıyla yaralılar dernekte bulunan vatandaşlar tarafından araçlarla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Şerafettin Fındık ve Faik Onur'un durumunun iyi olduğu öğrenilirken ameliyata alınan Hüseyin Burun'un ise hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Olay yeri inceleme ekipleri derneğin içinde uzun süre çalışma yaparken polis ekiplerinin kaçan saldırganı arama çalışmaları sürüyor.

HüseyinHüseyin