Haber
Giriş Tarihi : 29-03-2020 20:20   Güncelleme : 29-03-2020 20:38

Alucra Vakfından Hemşehrilerine destek

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba yaptığı açıklamasında, 65 Yaş üzeri ihtiyaç sahibi hemşerilerine erzak yardımı yaparak destek olacaklarını açıkladı.

Alucra Vakfından Hemşehrilerine destek

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgını dolayısıyla yaptığı açıklamsının bir bölümünde 65 Yaş üzeri ihtiyaç sahibi hemşerilerine erzak yardımı yaparak destek olacaklarını açıkladı.

Bizlere düşen görev öncelikli olarak tüm Dünyada ve ülkemizde Koronavirüs salgını ile ilgili alınan kararlara ve tedbirlere eksiksiz bir şekilde uymaktır diyerek, Alucra vakıfının her zaman olduğu gibi sıkıntılı geçen bu süreçte yine hemşehrilerinin yanında olduğunu ifade etti.

Süleyman Baba yaptığı açıklamasında şöyle dedi.

Değerli hemşehrilerim;

Öncelikle hepinize en kalbi ve içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunarım.

Tüm insanlığın tarih boyunca verdiği en ağır imtihanlardan birini yaşadığımız bu zor süreçten, Rabbimin bizleri bir an önce kurtarmasını ve insanlığı selamete ulaştırmasını temenni ediyorum. Koronavirüsle mücadelede başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere devletimizin yetkili tüm kurumları alınması gereken tüm önlemleri almaktadırlar. Ayrıca bu süreçte değerli sağlık çalışanlarımız da tam bir fedakarlık örneği sergileyerek insanlarımıza hizmet etmektedirler. Bizlere düşen görev ise Dünya’da ve ülkemizde etkili olan Koronavirüs salgını ile ilgili alınan kararlara ve tedbirlere eksiksiz bir şekilde uymaktır. Zira Koronavirüs ile verilen mücadele ve alınan tedbirler hepimizin sağlığı, huzuru, güvenliği ve mutlu geleceğimiz içindir. Unutmayalım ki tedbiri almak bizden, takdir Cenab-ı Allah'tandır.

Değerli hemşehrilerim,

Özellikle risk grubunda olan 65 yaş ve üstü büyüklerimiz, kronik sağlık sorunu olan hemşehrilerimiz evden çıkmamaya dikkat etmeli, bir ihtiyacı olması durumunda Kaymakamlık veya Belediye birimleriyle ayrıca Sağlık Bakanlığı 184 nolu telefon hattı ile iletişime geçebilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Değerli hemşehrilerim,

Ayrıca bu zor süreçte de Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı olarak sizlerin her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu amaçla vakıf olarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ve 65 yaş üzeri insanlarımıza erzak yardımı yaparak destek olmaya çalışacağız. Bu yardımları yapabilmemiz için bizlere destek olan işadamlarımıza da hemşehrilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Koronavirus nedeniyle vefat edenlere Allah'tan rahmet, tedavisi süren hastalarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

Rabbim bizlere tüm insanlığı tehdit eden bu salgına karşı hep birlikte mücadele verme anlayışı, şuuru ve azmi nasip eylesin.

Tüm hemşehrilerime ve insanlığa en kısa sürede sağlıklı ve mutlu günler temenni ederek hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Süleyman BABA

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı