İlçeler
Giriş Tarihi : 07-05-2021 15:46   Güncelleme : 07-05-2021 16:12

Alucra'da Organik Kekik Bahçesi Kuruldu

Dokap Bölgesi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Alucra Fevzi Çakmak Köyünde organik kekik bahçesi kuruldu.

Alucra'da Organik Kekik Bahçesi Kuruldu

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve DOKAP tarafından finanse edilen 'Dokap Bölgesi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında Alucra Fevzi Çakmak Köyünde organik kekik bahçesi kuruldu.

Alucra Fevzi Çakmak Köyü Fatih Mahallesi sakinlerinden Hasan Bitmez'in yaptığı başvuru DOKAP tarafından onaylanarak %100 hibe ile ilçemizde 2 dekar alana organik kekik bahçesi kuruldu.

Konuyla alakalı olarak Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeynel Özdemir Alucrahaber'e şunları iletti:

"Alucra ilçemizde 2020 yılında başvurularını aldığımız ve DOKAP tarafından finanse edilen 'Dokap Bölgesi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında tamamen organik olacak şekilde kekik bahçesi tesis edilmiştir.

Organik kekik bahçesi dikim öncesi proje başvuru sahibi Hasan Bitmez tarafından tarıma uygun hale getirilmiş olup, damla sulama sistemleri ile birlikte kekik fideleri tesis edilmiştir.

Proje kapsamında üreticimize organik tarım sertifikaları da proje kapsamında desteklenecek olup, organik tarımında Alucra bölgemizde yaygınlaştırılmasını teşvik edecektir" dedi.

Alucra Haber