Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 04:26

Alucralı Muhtarların Taleplerine Ankara’dan Cevap Geldi

Alucra ilçesinin Muhtarları ihtiyaçlarını Dereli ilçesinde dile getirdiler, cevabı Ankara’dan geldi.

İlçeler
Giriş Tarihi : 05-06-2022 22:30   Güncelleme : 05-06-2022 22:37
Alucralı Muhtarların Taleplerine Ankara’dan Cevap Geldi

Alucra ilçesinin Muhtarları ihtiyaçlarını Dereli ilçesinde dile getirdiler, cevabı Ankara’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun'un Dereli ilçesindeki selde zarar gören vatandaşlar için yapılan konutların anahtar teslim töreninde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen Alucralı muhtarlar taleplerini iletmiş, Soylu tarafından da Ankara'ya davet edilmişlerdi.

Süleyman Soylu ile Ankara'da İçişleri Bakanlığında gerçekleşen görüşme sonrası Muhtarların yol ve alt yapı konusundaki sorunlarına çözüm üretilmesi için talep edilen 1 adet ekskavatör, 1 adet greyder, 1 adet yükleyici-kazıcı iş makinelerin temin edilmesi için Süleyman Soylu tarafından talimat verilmişti. Görüşme sonrası Bakanlık tarafından Giresun Valiliğine aktarılan iş makinelerinin parası yapılan ihale ile alınarak, Giresun İl Özel İdaresi tarafından Alucra Köylere Hizmet Götürme Birliğine teslim edildi.

 

Araçların teslimatı sonrası Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik, İlçe Özel İdare ve Birlik Müdür vekili Aydın Süleymanoğlu, Alucra Muhtarlar Derneği Başkanı ve yöneticileri, köy muhtarları ve Köylere Hizmet Götürme Birlik personelinin katılımıyla araçlara kurban kesildi.

Memleketin kalkınması için çivi çakan herkes baş tacıdır. İş makinalarının ilçemize kazandırılmasında katkısı olan İçişleri Bakanımız Soylu ‘ya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Nurettin Canikli'ye, tüm köy muhtarlarımıza, katkısı emeği olan herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: Alucra Haber

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı