Haber
Giriş Tarihi : 23-03-2021 18:30   Güncelleme : 23-03-2021 18:50

Balcana Köyü Merkez Camii Temel Atma Törenine Sayılı Günler Kaldı

On bir Köyün Merkezine yapılacak Merkez Camisinin temeli Ramazan Bayramının coşkusuyla atılacak.

Balcana Köyü Merkez Camii Temel Atma Törenine Sayılı Günler Kaldı

Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yıldıray Öztürk, Balcana Köyü Cami inşaatı hakkındaki son durumu Şebingündem Haber’e anlattı. Başkan Öztürk, “Cami inşaatına başlamak için gerekli tüm izinler alındı. Kısmet olursa tüm Şebinkarahisarlı Hemşehrilerimizin katılımıyla Ramazan Bayramında temeli atacağız.” dedi.

Dernek Başkanı Yıldıray Öztürk yaptığı açıklamasında “ Bizler bulunduğumuz konum itibarı ile yapılacak Caminin Şebinkarahisar Alucra yolu üzerinde olması, Cuma günleri kurulan Pazarımız, Sağlık Ocağımız, Jandarma Karakolumuz, Fırın, Bakkal, Manav ve Kahvehanelerimizin olması dolayısı ile yöremizde bulunan köylerimizin merkezi durumundayız. Özellikle Cuma günleri yoğun olan insan sayısına cevap verebilmesi için tüm köylerimizle istişare ederek ihtiyacın karşılanması için Cami yapılmasına karar verdik.

Cami yapılacak alanın tüm resmi işlemlerini ve prosedürlerini tamamladık. Hafriyatını aldık ve projemiz hazırlanıyor. Projemiz bittiğinde tüm görselleri ile birlikte Şebinkarahisarlı ve hayırsever hemşehrilerimizle paylaşacağız. Tabiki bu bir hayır yarışı olacak ve yüzyıllarca devam edecek hayır işine şimdiden tüm hemşehrilerimizin heyecanla sahip çıkmaları bize cesaret veriyor. Bu bizim en büyük moral kaynağımız olmaktadır.

Nasip olursa hazırlanan projemiz tamamlandığında İstanbul ziyaretimiz olacak. Ramazan Bayramında ise çevre köylerimiz ve tüm hayırsever hemşehrilerimizle birlikte camimizin temelini atacağız inşallah.” dedi.

Bağış ve yardımda bulunmak için aşağıda bulunan telefondan irtibat kurabilir ve hesap numarasına bağışta bulunabilirler.

İrtibat:

Dernek Başkanı Yıldıray Öztürk Tel: 0535 574 90 02

Banka Hesap No:

Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği

Şebinkarahisar Ziraat Bankası İBAN: TR66 0001 0001 2695 9709 0650 01