Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 29-07-2020 08:43   Güncelleme : 29-07-2020 09:01

Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın Kurban Bayramı Mesajı

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kurban Bayramı dolayısı ile önemli konulara temas ettiği bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın Kurban Bayramı Mesajı

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Kurban Bayramında Şebinkarahisar halkına önemli çağrılarda bulunan Başkan Yılancı, Şebinkarahisar halkına Belediye Mezbahanesinde hijyen ortamda kurban kesim hizmetinin verileceğini, salgın hastalığa dikkat çekerek tüm hemşehrilerinin bu konuda tedbirli olmalarını istedi.

Mesajında, Park, bahçe, cadde, sokak, otopark, yol ve otoyol kenarları, spor ve çocuk oyun alanları ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde kesinlikle kurban kesimi yapılmayacağını ve izin verilmeyeceğini belirten başkan Yılancı yayımladığı mesajında şöyle dedi.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Her zaman şükrettiğimiz gibi, salgın hastalığın gölgesinde olsak da, bizleri bir Kurban Bayramı’na daha eriştiren Rabbimize hamdolsun.

Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle bu bayramın da evlerde geçirilmesi gerektiğini üzülerek hatırlatmak istiyorum.

MEZBAHANEMİZ AZAMİ ÖNLEMLERLE VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE 

Bayram ve bayram tatili süresince Belediye olarak hizmetin aksamaması için gerekli olan tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Kurban kesimi konusunda Belediye Mezbahamızda gerekli çalışmalar özenle tamamlanmış durumdadır. Kurbanlarınız Mezbahamızda Veteriner Hekim ve ehliyetli kasaplar gözetiminde kesilecek olup, Kaymakamlığımız başkanlığında, İlçe Kurban Komisyonu tarafından belirlenen, Belediye Mezbahamızda kesilecek kurban kesim fiyatları ise hayvan başına küçükbaş 75 TL, büyükbaş 200 kg. kadar 300 TL, 200 kg. sonrası kilo başına 1 TL şeklindedir.

Park, bahçe, cadde, sokak, otopark, yol ve otoyol kenarları, spor ve çocuk oyun alanları ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde kesinlikle kurban kesimi yapılmayacak ve izin verilmeyecektir. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alacaktır.

Kurban bayramında ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın da dini hükümlere, sağlık(Hijyen)şartlarına, koronavirüs tedbirlerine ve çevre temizliğine uygun bir şekilde hayvanlara eziyet vermeden kurbanlarını kesmelerini dilerken, hemşehrilerimin şimdiden bayramını sağlık ve mutluluk içinde geçirmelerini diliyorum.

Çevremizin ve kentimizin temizliği, halkımızın sağlığı konularında gereken önem ve hassasiyeti göstereceğinizi umar, duyarlılığınız ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

www.sebingundem.com

Manşet Şebinkarahisar Kent Meydanı Fotograf : Ali Osman Demirci - Şebinkarahisar