Haber
Giriş Tarihi : 22-11-2018 22:43   Güncelleme : 22-11-2018 22:43

Burs Alacak Şebinkarahisarlı Öğrenciler Açıklandı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu, 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında burs almaya hak kazanan öğrencileri açıkladı.

Burs Alacak Şebinkarahisarlı Öğrenciler Açıklandı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında 317 Üniversite Öğrencisine burs vererek her yıl burs verdiği öğrenci sayısını imkanlar ölçüsünde artırmaya çalışıyor.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğine burs almak için müracaat eden Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerinin arasından Burs komisyonunun değerlendirmesi sonucunda 317 Öğrenci burs almaya hak kazandı. Geçen yıl 250 Öğrenciye burs veren derneğin, 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında 317 Üniversite Öğrencisine burs vermesi ile her yıl daha fazla öğrenciye burs vermek için gayret ettiği görüldü.

Yeni dönemde, burs havuzuna destek veren hayırsever iş insanlarına teşekkür ederek, burs alan öğrencileri rekor sayılacak müracaatlar içerisinden titizlikle seçerek belirlendiğini ifade eden Dernek Başkanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada şöyle dedi.

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar,

Kıymetli Dostlarımız;

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak, tüzüğümüz gereğince üniversite öğrencisi olan Şebinkarahisarlı öğrencilere yıllardır burs vermekteyiz.

Üniversiteyi kazanmak kadar okumanın da zor olduğunun bilincinde olarak eldeki imkanlar doğrultusunda derneğimize burs müracaatın da bulunan öğrencilerimize burs verilmektedir. Dernek olarak en büyük amacımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuyan ve derneğimizden burs alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak; onları Şebinkarahisarlı bireyler olarak devletimize, milletimize ve memleketimize kazandırmaktır.

İlçemiz nüfusuna kayıtlı üniversite okumakta olan öğrencilerin sayısının artmasının yanı sıra, bu öğrencilerimiz için oluşturduğumuz burs havuzuna destek veren duyarlı hemşerilerimizin sayısı da oldukça fazladır. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen ve burs veren çok değerli hayırsever hemşerilerimizin vermiş oldukları hizmetten ötürü teşekkürü bir borç biliriz.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında derneğimize burs başvurusunda bulunan öğrenci sayısında ciddi artış olmuştur. Maddi durumları göz önünde bulundurularak yapılan incelemeler sonucunda derneğimizin de imkanları dahilinde 317 öğrenci belirlenmiştir.

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek

 

Başvuru sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.sebinkarahisarlilardernegi.org.tr/sonuc/index.php