ŞEBİN GÜNDEM
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 14:55
Advert

Derneğin 25 yıllık başkanı görevini devretti

Derneğin 25 yıllık başkanı İbrahim Arslan, yapılan seçimle görevini İşadamı Beytullah Avcı’ya devretti

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2024 10:07   Güncelleme : 28-05-2024 10:11
Derneğin 25 yıllık başkanı görevini devretti

Yalova Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde tarihi bir gün yaşandı. Derneğin 25 yıllık başkanı İbrahim Arslan, yapılan seçimle görevini İşadamı Beytullah Avcı’ya devretti. Dernek binasında gerçekleşen ve rekor katılımın olduğu seçimde, üyeler arasında birlik ve beraberlik havası hakimdi.

 

25 YILLIK HİZMETİN ARDINDAN VEDA

 

İbrahim Arslan, 25 yıllık görev süresi boyunca derneğe yaptığı katkılarla tanınan bir isimdi. Görev süresi boyunca birçok projeye imza atan Arslan, derneğin kültürel ve sosyal faaliyetlerinin gelişmesinde önemli rol oynadı. Seçim öncesinde duygusal bir konuşma yapan Arslan, “Bu görevi yürütmek benim için büyük bir onurdu. Yalova Giresunlular Derneği’ni birlikte daha ileriye taşıdık. Artık bayrağı devretmenin zamanı geldi. Beytullah Avcı’ya başarılar diliyorum, derneğimiz emin ellerde” ifadelerini kullandı.

 

REKOR KATILIM VE DEMOKRATİK SEÇİM

 

Seçim, dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Rekor katılımın olduğu seçimde, oy kullanma işlemi akşam saatlerine kadar devam etti. Demokratik bir ortamda geçen seçim sürecinde, üyeler yeni başkanlarını belirlemek için oylarını kullandı. Seçim sonunda Beytullah Avcı, oyların büyük çoğunluğunu alarak derneğin yeni başkanı seçildi.

 

 

‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ’

 

Yeni başkan Beytullah Avcı, seçimin ardından yaptığı konuşmada, üyelerin güvenine layık olmaya çalışacağını belirtti. Avcı, “Beni bu önemli göreve layık gören tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde, derneğimizi daha ileriye taşıyacağız. Hep birlikte çalışarak, Giresun kültürünü ve yardımlaşma ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

GELECEK İÇİN YENİ PROJELER VE HEDEFLER

 

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından dernek binasında kutlamalar yapıldı. Üyeler, yeni başkan Beytullah Avcı’yı tebrik ederek, ona olan desteklerini dile getirdi. Beytullah Avcı’nın başkan seçilmesiyle birlikte, dernek yönetiminde yeni projeler ve hedefler belirlenecek. Avcı, seçim sonrası yaptığı açıklamalarda, derneğin mevcut projelerinin devam edeceğini ve yeni projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Özellikle gençlerin dernek faaliyetlerine daha aktif katılımının sağlanması ve kültürel etkinliklerin artırılması yönünde çalışmalar yapılacağı da belirtildi.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı