Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
18 MAYIS Çarşamba 19:37

Dursun ve Mehmet Özbek Kardeşlerden Şebinkarahisar'a Eğitim Desteği

Şebinkarahisarlı Galatasaray 36. Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Kardeşi Mehmet Özbek, memleketlerine yaptıracakları okulun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 12-05-2022 18:02   Güncelleme : 12-05-2022 20:15
Dursun ve Mehmet Özbek Kardeşlerden Şebinkarahisar'a Eğitim Desteği

Şebinkarahisarlı Galatasaray 36. Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Kardeşi Mehmet Özbek, memleketlerine yaptıracakları okulun temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

Şebinkarahisarlı hayırsever Özbek kardeşlerin babaları Hasan ve anneleri Kezban Özbek adına yaptıracakları Hasan & Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma töreni, Saygı duruşu, istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından halk oyunları gösterisi ve protokol konuşmalarıyla devam etti.

 

Hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek yaptığı konuşmasında, törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Konuşmasında Şebinkarahisarlı olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, Taş mahallesini, kale sokağı gezdim. Fatih Camisinden aşağı yürüdüm sanki elli senedir yüz senedir burada yaşıyormuşum gibi hemşehrilerimin sarılmalarına, kucaklaşmalarına el sıkışmalarına tanık oldum. Bu sebeple her zaman söylediğim gibi Şebinkarahisarlı olmaktan gurur duyuyorum. Bundan sonra aranızda daha sık olacağım. Bir elli sene daha ömrümüz olmadığına göre sık sık beraber olacağız.

 

 

Eğitim almamış bir annenin, eğitimin önemini bilen ve eğitime gönül vermiş bir babanın evladı olduğunu söyleyen Özbek, konuşmasına devam ederek “Rahmetli babam, iyi bir eğitim almamız için İstanbul’a giderek bize iyi bir eğitim almamızı sağladı. Şebinkarahisar’la olan bağımızı koparmamak için yaz tatillerinde bizi buralara getirdiler. Buralardan bağımızı koparmamamız için bizi öğütlediler. Babama ve anneme bizi böyle eğittikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

Özbek konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir konuşmamızda benden okul yapmam konusunda ricada bulunarak babamın hayrına okul yaptırmamı söyledi. Bende yapacağımı söyledim ama bir şart koştum. Bu işi yaparsam memleketime yaparım Sayın Cumhurbaşkanım dedim. İnşallah verdiğimiz sözü yerine getirdiğimizi onunda görmesini çok isterim” dedi.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından, Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı tarafından, Dursun Aydın Özbek ve Mehmet Aydın Özbek’e plaket, kemençe ve Şebinkarahisar resim tabloları hediye edildi.Plaket ve hediyelerin verilmesinden sonra yapılan dualarla birlikte Hasan & Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temeli atıldı.

 

Hasan & Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Tip Projesi olarak; Toplam 480 Öğrenci kapasiteli, 16 Derslik, 3 Atölye, 5 Laboratuvar, 1 Çok amaçlı salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ile idari birimler ve diğer mahaller olmak üzere, Zemin + 3 Kat olarak inşa edilecek.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı