Haber
Giriş Tarihi : 25-04-2021 01:18   Güncelleme : 25-04-2021 02:09

Gazeteci İsmail Saymaz’a sert tepki

Bir televizyon programında “Kardeşim burası Şebinkarahisar mı. Nasıl kaçar?” Sözleriyle Şebinkarahisar’ı küçümseyen İsmail Saymaz’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Saymaz’dan Şebinkarahisarlılardan özür beklediklerini ifaden AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar yaptığı açıklamada, “Şebinkarahisar ismi sizin pis ağzınıza fazla gelir. Dalga geçecekseniz, örnek verecekseniz gidin kendi memleketinizden verin, "Şebinkarahisar "Ara Güler, İdil Biret, Aziz Nesin, Kemal Tahir, Hüseyin Hüsnü Tekışık ve daha birçok değerler yetiştirmiş, Anadolu’nun nadide köşelerinden biridir.” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz’a sert tepki

Türkiye'de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, geçtiğimiz günlerde 2 milyar dolarlık kripto parayla yurtdışına kaçmıştı.

 

Konuyla ilgili Halk TV’de yapılan programda spikerin son dakika olarak verdiği bilgide, “Arnavutluk Emniyet Genel Müdüründen bir açıklama var. Fatih Faruk Özer ile ilgili bir operasyon yapıldığı ve Faruk Fatih Özer’in kaçtığını açıklıyor” sözlerine gülerek cevap veren Gazeteci İsmail Saymaz, “Kardeşim burası Şebinkarahisar mı? Nasıl kaçar ya” sözlerine Şebinkarahisarlılardan büyük tepki var.

 

 

 

İsmail Saymaz’ın bütün Şebinkarahisarlılardan özür dilemesini isteyen AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Şebinkarahisar ismi, sizin pis ağzınıza fazla gelir. Dalga geçecekseniz, örnek verecekseniz gidin kendi memleketinizden verin, "Şebinkarahisar "Ara Güler, İdil Biret, Aziz Nesin, Kemal Tahir, Hüseyin Hüsnü Tekışık ve daha birçok değerler yetiştirmiş, Anadolu’nun nadide köşelerinden biridir.

 

Şebinkarahisar Anadolu’nun ta kendisidir…

 

Siz Anadolu’ya tepeden bakmaya devam ettikçe bu halk 20 yıl değil 100 yıl geçse bu zihniyeti yine iktidara getirmeyecektir.

 

Bir defalığına insan ol ve Şebinkarahisarlılardan özür dile.”

 

#Şebinkarahisarlılarözürbekliyor

 

#İsmailSaymaz