ŞEBİN GÜNDEM
HV
01 HAZİRAN Perşembe 18:18

Gençler, Bakan Kasapoğlu’yla birlikte Anıtkabirde

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2023 12:25   Güncelleme : 19-05-2023 12:40
Gençler, Bakan Kasapoğlu’yla  birlikte Anıtkabirde

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve 81 ilden gelen gençlerle birlikte Aslanlı Yoldan yürüyerek, Anıtkabir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Kasapoğlu, deftere şunları yazdı: "Aziz Atatürk, 104 yıl önce işgale uğramış vatan topraklarını müdafaa için Samsun'a çıkışınız, ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası oldu. Çanakkale muharebelerinde makes bulan hürriyet ateşi, Samsun'a 19 Mayıs 1919'da ayak basan bir avuç askerin gücüyle harlandı, perçinlendi. Asırlık bir çınar olarak yoluna devam eden ülkemiz bugün Türkiye Yüzyılı'nın eşiğindedir. Hiç şüphe yok ki Türkiye'nin en büyük gücü ve teminatı, pırıl pırıl gençleridir. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin her alanda kendisini geliştirmesi, üstün donanım ve başarıya erişmesi adına tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Biliyoruz ki imkan ve potansiyel sahibi bir gençlik ülkesinin ve kendisinin istikbalini güçlü bir şekilde inşa edecektir. İşaret ettiğiniz muasır medeniyet hedefimiz doğrultusunda her alanda olduğu gibi sporda da uluslararası müsabakalarda pek çok başarı elde ettik. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında, sporcularımızın üstün gayretleri ile kazanılan bu başarılar, asrın felaketini yaşayan milletimiz için büyük bir umut vesilesidir. Bu duygularla aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Zatıalinizi ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun."

HüseyinHüseyin