Haber
Giriş Tarihi : 25-06-2019 10:33   Güncelleme : 25-06-2019 10:57

Giresun Dergisi Yüksek Lisans Tez Konusu Oldu

Giresun’un 33 Yıllık Dergisi “Giresun Dergisi” yüksek lisans tez konusu oldu.

Giresun Dergisi Yüksek Lisans Tez Konusu Oldu

Giresun’un tarih, kültür, turizm, tanıtım, ekonomik kalkınması adına 33 yıldır özverili çalışmayla önemli bir görevi yerine getiren Giresun Dergisi, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından tez konusu oldu.

Giresun Dergisi’nin 33 yıllık yayın hayatı bilim dünyasının da dikkatini çekti. Türkiye’de yerel dergi yayınları arasında haklı bir yeri olan Giresun Dergisi, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans tezine konu oldu.

Tez danışmanlığını Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Sosyal Bilimler Enstitüsü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Akif Korkmaz yaptı. Öğrencisi Melek Elmas ise Giresun Dergisini tez konusu olarak seçti ve araştırmasını yaparak önemli belgelerin ortaya çıkmasını sağladı.

Giresun Üniversitesi’nin kurulması için yayın hayatının ilk yıllarında ve sonrasında büyük bir kamuoyu oluşturan Giresun Dergisi’nin yıllar sonra Giresun üniversitesi tarafından Yüksek Lisans tezi konusu olması Giresun Dergisi sahibi ve genel yayın yönetmeni Remzi Mamaşoğlu’nun haklı gururu oldu.  

Remzi Mamaşoğlu, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Akif Korkmaz’a ve tez öğrencisi Melek Elmas’a Giresun Dergisiyle ilgili gelecek nesillere bilgi ve belge sunulması adına yaptıkları özverili çalışmaları için teşekkür etti.

www.sebingundem.com