Haber
Giriş Tarihi : 31-12-2019 21:31   Güncelleme : 31-12-2019 22:12

Giresun Konulu Fotoğraf Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneğinin “Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel” projesi kapsamında düzenlediği ödül töreni yapıldı.

Giresun Konulu Fotoğraf Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği (BAYGİDER), Bayrampaşa Kaymakamlığı ile birlikte yürüttüğü İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğü’nün “Gurbet Sıla Bir el, Fotoğrafta Yok Engel” projesinin açılışı yapıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Tasarım Bölümü tarihi taş fırın binasında gerçekleştirilen ödül törenine siyaset, bürokrasi, sanat camiası ile medya dünyasının büyük ilgisi oldu.

Proje kapsamında fotoğraf eğitimi alan kursiyerlerin birbirinden güzel objektiflerinden görüntülenen çok sayıda fotoğraf jürinin değerlendirmesine alındı. İnsan, doğa ve yaşam odaklı resimler arasında üç resim birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü paylaştı. Jürinin değerlendirme kapsamında mansiyon ödülleri de verdi.

Projenin başlangıcından ödül törenine kadar geçen süre içerisinde Bayrampaşa içinde ve Giresun’a da foto safari gezisi düzenlendi. Giresun’a düzenlenen gezi de şehir merkezi, Kale, Zeytinlik Mahallesi, Ada turu yapıldı. Mavi Göl, Kuzalan Şelalesi ile Kulakkaya Yaylası gezilerek, Erimez yolu üzerinden Taşhan’a, Gelinkayası’ndan, Gedikkaya’dan Giresun’a ulaşım sağlandı. Bu kapsamda objektiflere alınan görüntüler arasında dereceye girenler hem ödüllerini aldılar ve hem de resimlerini sergilediler.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

“Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel” proje kapsamı içerisinde değerlendirmeye alınan resimler ödüllendirildi.

Dereceye giren resimler arasında Yılmaz Turan’ın objektifine aldığı insan temalı ve tarihi eski köy eviyle ile birlikte insan temalı resmi birinciliği alırken, Osman Uçar’ın Giresun’a yapılan safari gezisi sırasında gözlemlediği ve Kuzalan şelalesi doğa resmi ise ikinciliği, Giresun Barosu avukatlarından Mustafa Tanrıverdi ise Şebinkarahisar Kalesi’ni öylesine güzel bir bakış açısıyla objektifine almıştı ki dereceye girerek üçüncülüğü paylaştı.

Mansiyon dalında ise Mehmet Zahit Hıdır, Emre Alper Bahaci ve Muhterem Candan ödül almaya hak kazandı.

Başkan Tülay Tahmaz’dan Teşekkür konuşmas;

Dernek faaliyetlerinin ve yürütülen projelerin Giresun Dergisi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Remzi Mamaşoğlu tarafından anlatılmasından sonra kürsüye gelen BAYGİDER Başkanı Tülay Tahmaz yaptığı konuşmada proje esnasında ve bugüne kadar BAYGİDER ailesinin yanında olan, maddi ve manevi destek veren, etkinliklerde yalnız bırakmayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. Tahmaz, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de aynı duyarlılıkla faaliyetlerinin sürdürüleceğini söyledi. Tahmaz, hem ödül alan yarışmacıları tebrik etti hem de törene katılımlarından dolayı gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Açılış törenine,

TBMM idare amiri Hasan Turan, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Bayrampaşa Kaymakamı Soner Şenel, Bayrampasa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşa Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İsmail Coşkun, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Dr. Adil Emecan, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Tuncay Amanet, Ak Parti Bayrampaşa eski ilçe Başkanı Kemal Kıdıl, Giresun Dernekler Birliği ve Giresun Federasyonu kurucu Başkanı Halil Kütük, İGEDER Başkanı Arif Dede, Görele Federasyonu Onursal Başkanı Sadi Kaya, TİRDEF’in önceki dönem yöneticilerinden Çınar Çetinkaya, İsmet Rizeli, Giresun turizmine azımsanmayacak hizmetler veren Gırıkbahçe İşletmesinin yöneticisi Zeki Çakır, Pirlepe Derneği Başkanlarından YMM Süleyman Bilge, İstanbul Okçular Klüp Başkanı Meral Tahmaz Gazoz, İTO Meclis Üyesi ve Eski Meclis Başkan Vekillerinden Rasim Bilgehan, Giresun cemiyetlerine uzun yıllar emek veren Danışman Köyü eski Dernek Başkanlarından Mehmet Kuzu, işadamı Salim Ethem Mican, Bilal Kahraman, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Başkan vekili İbrahim Balcıoğlu, Başkan yardımcıları, Şaban Kutlu, Metin Ruşen, Timur Tahmaz, İstanbul Haber Gazetesi Sahibi Osman Tarlacı, Bayrampaşa Gazetesi Sahibi Yılmaz Birinci, Marmara Çotanaklar adına Erol Başer, Giresun Kamu Çalışanları Derneği’nden Fatma Güneş, Ünal Hartamacı, yöremizin yetiştirdiği THM sanatçılarından Özkan Karadeniz ve daha ismini sayamayacağımız pek çok sayıda davetli kitlesi katıldı.

Haber: Remzi Mamaşoğlu Giresun Dergisi  REMEJANS