Haber
Giriş Tarihi : 19-11-2021 11:01   Güncelleme : 19-11-2021 11:09

Giresun Medya Platformundan İmza Kampanyası

Giresun Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen 14.Giresun Günlerinde yerini alan Giresun Medya Platformu imza kampanyası başlattı.

Giresun Medya Platformundan İmza Kampanyası

Giresun Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen 14.Giresun Günlerinde yerini alan Giresun Medya Platformu imza kampanyası başlattı.

İBB Yenikapı Etkinlik Alanında başlayan Giresun Günlerinin 14 yıldır takipçisi olan Giresun Medya Platformu bir ilke daha imza atarak Giresun adına imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili Giresun Medya Platformu Başkan Vekili Sadi Toygar bir açıklama yaptı.

Giresun İstiklal Madalyasını Hak Ediyor

Giresunlular, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, tarihin yapılması ve yazılmasında önemli görevler üstlenmişlerdir. Giresunlu uşaklar Çanakkale'de, Sarıkamış’ta, Kafkaslar'da, Bakü'de büyük yararlılıklar göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylemlerinde vurguladığı gibi; Sakarya'da, Afyon'da Dumlupınar'da, Polatlı'da, Haymana'da, Mangal Dağı’nda canlarını, kanlarını vermişler, kahramanca savaşmışlar, destan yazmışlardır. Giresun ilinin manevi şahsiyetine İstiklal madalyasıyla taltifi gerekliliğinin daha fazla geciktirilmeden yerine getirilmesi, Giresun halkını son derece memnun edecektir. Giresun isminin önüne yiğit ünvanının getirilmesi için gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bu nedenle Giresun Günleri’nde imza kampanyası başlatıyoruz” dedi.

Toygar, Giresun’un acil sorunlarını gündeme getireceklerini de söyleyerek, Giresun Limanının nasıl kullanılacağı, Giresun Çevre Yolunun bir an öce yapılmasını, Eğribel Tüneli ve bağlantı yollarının durumu ve Çavuşlu Beldesinde yaşanan çevre sorununu ilk elde çözülmesi gereken acil sorunlar olarak tespit ettiklerini ve bu konuda gelecek siyasilerin görüş ve düşüncelerini soracaklarını belirtti.

Toygar devamla geçen yıl vefat eden kurucu ve yönetim kurulu üyelerinden Metin Ruşen ve Ünal Akkuş bu yıl vefat eden Zeki Al ile önceki yıllarda vefat eden gazeteci Hüseyin Yavuz’u anacaklarını ve hiç unutmayacaklarını hatırlattı.