Giresun
Giriş Tarihi : 10-05-2020 14:34   Güncelleme : 10-05-2020 14:57

Giresun'a Gelen Misafirler, Fidan Hediye Edilerek Uğurlandı

Hollanda'dan Giresun'a gelerek Esma Serhat Hatun Öğrenci Yurdunda 14 günlük süreyle gözetim ve izleme işlemine tabi tutulan 311 vatandaş karantina sürecini tamamlayarak Giresun’dan uğurlandı.

Giresun'a Gelen Misafirler, Fidan Hediye Edilerek Uğurlandı

Koronavirüs (Kovid-19) salgınını yurt genelinde önleme çalışmaları kapsamında 24 Nisan tarihinde Hollanda’dan getirilerek Giresun'da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Esma Serhat Hatun Yurdunda 14 günlük karantina sürecine tabi tutulan 311 vatandaşımız, 8 Mayıs Cuma günü 16 toplu taşıma aracı, 1 ambulans ve 8 özel araçla memleketlerine gönderildi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatlıya, Valilik koordinesinde, Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven tarafından uğurlanan vatandaşlarımıza, karantina süresi boyunca verilen hizmetlerde bir eksiklik olup olmadığı ve memnun kalıp kalmadıkları soruldu.

“DEVLETİMİZİN HAKKINI NASIL ÖDERİZ? TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR ÜLKE”

Duygusal anların yaşandığı uğurlama sırasında, Hollanda’dan gelen bir vatandaşımız gözyaşlarını tutamayarak, “Bizlere çok güzel baktınız. Teşekkür ediyoruz. Esas biz Devletimizin hakkını nasıl ödeyeceğiz” derken eşiyle birlikte ilimizde misafir olan bir diğer vatandaşımız ise “Allah razı olsun. Bu kadarını beklemiyorduk. Türkiye çok büyük bir ülke” diyerek duygularını dile getirdi.

Hollanda’dan gelerek ilimizde 14 gün misafir edilen Bayram Akgün adlı bir vatandaşımız da Giresun'dan ayrılmadan önce, Giresun Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destekte bulundu.

VATANDAŞLARA FİDAN DAĞITILDI

Karantina süresi sona erenlere, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “Daha Temiz Bir Hava İçin Orman Bize Yeter!” mottosuyla fidan dağıtıldı. Bazı vatandaşlar, kendilerine hediye edilen fidanlarını öğrenci yurdunun bahçesine dikerken, bazıları da hatıra olarak bu fidanları memleketlerinde dikeceklerini ifade etti.

Fidan dağıtım, dikim ve uğurlama törenine; Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş ile Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Bulut da katıldı.

GİRESUNDA YURTDIŞINDAN GELEN 129 VATANDAŞIMIZ BULUNMAKTADIR

Pandemi ile mücadele ederken, yurt dışından gelerek ilimizde yurtlarda misafir ettiğimiz ve 14 günlük izolasyona tabi tatulan vatandaşlarımızdan; 2–3 Nisan tarihlerinde Kuveyt’ten gelen 512 vatandaşımız 16–17 Nisan tarihlerinde, 20 Nisan tarihinde Almanya’dan gelen 210 vatandaşımız 5 Mayıs tarihinde ve 24 Nisan tarihinde Hollanda’dan gelen 311 vatandaşımız da 8 Mayıs tarihinde selametle evlerine uğurlandı. 29 Nisan tarihinde Rusya’dan gelen 129 vatandaşımız ise 14 günlük izolasyonun ardından 13 Mayıs tarihinde selametle evlerine uğurlanacak.