Spor
Giriş Tarihi : 09-08-2020 18:14   Güncelleme : 09-08-2020 18:29

Giresunspor'un yeni başkanı kim oldu

TFF 1. Lig takımı Giresunspor'un Genel Kurulunda 481 oyun 297'sini alan Hakan Karaahmet yeni başkan oldu.

Giresunspor'un yeni başkanı kim oldu

Kulübün geçen hafta ertelenen olağanüstü genel kurulu, Aksu Mahallesi'ndeki Giresunspor Tesisleri'nde çoğunluğa bakılmaksızın yapıldı.

Genel kurulda, Hakan Karaahmet ve Osman Çırak başkanlık için yarıştı. Kullanılan 481 oyun 297'sini Hakan Karaahmet alırken, Osman Çırak 175 oyda kaldı. 9 oy ise geçersiz sayıldı.

Giresunspor Başkanlığına seçilen Hakan Karaahmet, genel kurulun ardından yaptığı konuşmada, kendisini başkanlık görevine layık gören herkese teşekkür ederek şöyle dedi. " Kazanan Giresunspor oldu, bundan sonra her şeyi geride bırakıyoruz. Hep beraber daha iyi günlere yürüyeceğiz. Kendimize her zaman şunu söyleyelim, Giresunspor varsa her şey geride kalır. Bunu rakibim Osman başkan da biliyor, geçmişte kongrede ben kaybettim, teşekkür ettim ve gittim. O gün o başkan oldu, şimdi de kısmet banaymış."

Hakan Karaahmet başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler: Hasan Yılmaz, Erol Karadere, Abdüsselam Çağırıcı, Hüseyin Taşkın, Mustafa Tütüncü, İsmail Kurt, Özkan Akıllı, Ferhat Karademir, Tahsin Çoban, Ercan Ayhan, Sinan Akgün, Gürkan Temür, İbrahim İnanç, Şükrü Henden, Savaş Şahin.

Yedek Üyeler: Adem Bıçakçı, Gürsel Kaya, Eyüp Salbacak, Ömer Karaman, Yavuz Aydın, Ahmet Özcan, İsmail Yıldız, Mustafa Külekçi, Yunis Türk, Hakan Gülen, Hüseyin Alkan, Bahri Bodur, Tuncay Öz, Melikşah Öksüz, Yusuf Karadeniz.