Haber
Giriş Tarihi : 27-08-2020 23:42   Güncelleme : 28-08-2020 00:01

Giresun'un evlatları sel afet bölgesine akın ediyor

Giresun'da meydana gelen sel felaketi dolayısı ile Gelecek Partisi adına oluşturulan heyet Giresun'a gelerek Dereli, Yağlıdere, Doğankent ve Güce'de incelemelerde bulundu.

Giresun'un evlatları sel afet bölgesine akın ediyor

Gelecek Partisi Bölge Koordinatörü Mehmet Kuğu ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ay beraberindeki heyetle birlikte Giresun'a gelerek, selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldılar.

Giresun'un evlatları, Gelecek Partisi Bölge Koordinatörü Mehmet Kuğu ve İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Murat Ay beraberinde, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı PYK üyesi Doç. Dr. Doğan Demir, Kurucular Kurulu Üyesi Afet ve acil yönetim uzmanı Burçak Başbuğ Erkan, Manisa İl Başkan Yardımcısı Sibel Karaahmetoğlu ile birlikte Giresun’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar.  

Özellikle selden zarar gören Dereli, Yağlıdere, Doğankent ve Güce ilçelerinde gözlem yapan Gelecek Partisi heyeti,  Bakanların bölgede olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Heyette bulunan Gelecek Partisi Bölge Koordinatörü Mehmet Kuğu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında " Giresun'umuzda yaşanan sel afetinin boyutlarını gerek insanlarımız gerekse yaşam alanları üzerindeki etkilerini özellikle Dereli, Yağlıdere, Doğankent ve Güce ilçelerimizde gözlemleme imkanı bulduk.

Bakanların bölgede olmaları bu acılı günlerde haklımızın yüreğine su serptiğine şahit olduk. İnşallah bu vaatler ve sözler ilerleyen zamanlarda unutulmaz.  Bu necip milletin yaraları tez zamanda sarılır. Varsa sorumlulara hesaplar sorulabilmeli ki bundan sonrakilere örnek teşkil etmeli.  Yürekleri yakan bu acılar ihmallerden dolayı yaşanmamalı.

İlçe yöneticileri ve bakanlarımızdan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldık.  Bir Giresun evladı olarak felaketin yaşandığı bölgeyi ve yapılması gerekenleri yakından takip edeceğimizi, kamunun yetişemediği ya da arada unutulan bütün hemşehrilerimize yardım elimiz her daim uzanacağını yereldeki belediye başkanları ile kanaat önderlerine bir zatihi ilettiğimizin bilinmesini isterim." dedi.