Haber
Giriş Tarihi : 13-12-2021 14:15   Güncelleme : 13-12-2021 14:43

GİRMEP İstişare Toplantısıyla Gündemi Değerlendirdi

Giresun Medya Platformu (GİRMEP) yönetim kurulu, iş insanı Fatih Yelekoğlu’nun ev sahipliğinde Ataşehir Kayışdağı Madalyalı tesislerinde yaptığı kahvaltılı toplantı ile gündemi değerlendirdi.

GİRMEP İstişare Toplantısıyla Gündemi Değerlendirdi

Giresun Medya Platformu yönetim kurulu üyeleri, Pandemi koşullarının getirdiği kısıtlamalar nedeniyle uzun bir aradan sonra bir araya gelerek Giresun gündemini ve sorunlarını görüşmek üzere iş insanı Fatih Yelekoğlu’nun ev sahipliğinde Ataşehir Kayışdağı Madalyalı tesislerinde bir araya geldi.

Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu toplantının amacıyla ilgili bilgi verdikten sonra, gündemdeki konuları tek tek açıklayarak, 14. Giresun Tanıtım Günlerinde Giresun Medya Platformunun yeri, Giresun İstiklal Madalyasını hak ediyor konulu imza kampanyası ve internet medyası yasası ile ilgili düşünceleri soruldu.

Yaklaşan Giresun Federasyonu Genel Kurulu, Giresun limanı, çevre yolu, çöp sorunu, Eğribel Tüneli ve yolları, Şebinkarahisar Suşehri yolu, Alucra Çamoluk arasındaki yol, Şebinkarahisar’da meydana gelen çevre felaketi konuları değerlendirilerek görüş ve düşünceler tek tek paylaşıldı.

Toplantıya katılan üyeler gündem maddeleri üzerinde tek tek görüşlerini ve yapılması gerekenler, Giresun Medya Platformunun gönüllük esasına dayalı sorumluluk anlayışı içinde görev yaparken özellikle Giresun Günlerinde, Giresun’un sorunlarının başlıklar halinde yazıldığı afişin Giresun Federasyonu yöneticileri tarafından kaldırılması gündemin ana maddesi haline geldi.

Giresun’un sorunlarının yazılı olduğu afişin protokole katılacak Milletvekili ve yerel yöneticilerin katılımından önce kaldırılması Giresun Medya Platformu üyeleri tarafından tepkiyle karşılanırken, sorunlarımızı her platformda gündeme getirmekten neden korkuyoruz diyerek Federasyon yönetimine sorulması yönünde görüşlerini açıkladılar.

Giresun menfaatleri doğrultusunda etkin ve üretken bir anlayış ile kamuoyunda bir sinerji ve heyecan oluşturmak için çalışacak olan STK’lar ile Giresun Medya Platformu güç birliği ve istişare içinde sivil toplum kuruluşlarının yine en büyük destekçisi olacaktır. Zor şartlarda işini yapan yerel medya Giresun camiasının aynasıdır, kimliği gibidir. Ulusal medyayı besleyen de yine yerel medya mensuplarıdır.

Giresun günleri etkinliği hakkında olumlu ve olumsuz düşünceler için Giresun Federasyonu yönetim kurulu ile yapılacak istişareler ve değerlendirmeler sonucunda buradan çıkan sonuçlara göre bir yol haritası çizilmesi konusunda düşünceler paylaşıldı.

Giresun gündemindeki sorunlar, yapılan ve yapılamayan projeler ile çevre sorunları hakkında önümüzdeki zaman dilimi içinde STK’lar görüşülerek bir yol haritası çizilmesi konusunda düşünceler öne sürüldü.

Toplantıya, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Başkan vekili Sadi Toygar, Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Kömürcü, Hasan Kübüç, Hüseyin Şenel Odacı, Kadir Bekiroğlu, Ali Kaplan, Kazım Karaçoban, Abdullah Öner Meral ile sağlık danışmanı Ahmet Gedik, Halil Derya, Harşit Tv ve Giresun TV editörü Turan Kabadayı katıldılar.