Giresun
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:02   Güncelleme : 25-06-2021 11:08

GİRTAP Meclis Toplantısı Yapıldı

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığa (GİRTAB) Birlik Meclis Toplantısı, Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında yapıldı.

GİRTAP Meclis Toplantısı Yapıldı

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı (GİRTAB) Birlik Meclis Toplantısı, Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında, 24 Haziran Perşembe günü saat 11:00’de Zeytinlik semtinde bulunan Giresun Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Enver Ünlü, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ile birlik Meclisi üyesi belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve üye konaklama tesisi temsilcileri katıldı.

GİRTAB 2012 YILINDA BAKANLAR KURULU KARARI İLE KURULDU

Bakanlar Kurulu kararı ile 2012 yılında 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4. Maddesine göre kurulan Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği; Giresun turizmine katkı için kurulan en önemli kurumsal yapılardan biri olan GİRTAB’ın misyonu turizm sektöründe Giresun ilini ulusal ve uluslararası turizm alanında önemli yerlere taşımaktır. Birlik; Giresun’un kültürel ve doğal çevresinin bütüncül bir anlayışla korunmasını, geliştirilmesini, tanıtımını, kültür ve turizme yönelik sosyal - teknik altyapının kurulmasını ve işletilmesini sağlamayı esas görevi olarak görmektedir.

BİRLİK MECLİSİNİN 48 ÜYESİ BULUNMAKTADIR

GİRTAB bünyesinde; Giresun İl Özel İdaresinden (5), Giresun Belediyesinden (3), 13 İlçe Belediyesi, 2 Belde Belediyesi, 9 muhtarlık ve 16 Bakanlık Belgeli Konaklama Tesisi bulunmakta olup Birlik Meclisinin 48 üyesi bulunmaktadır.

GİRTAB’IN FAALİYET ALANLARI VE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR

GİRTAB kuruluşundan bugüne kadar olan zaman zarfında, en etkin tanıtım yöntemi olan "yerinde tanıtım" için turizm firmaları ve turizm profesyonellerini bilgilendirmeye yönelik olarak yurt içi ve yurtdışı fuarlara, seminerlere ve etkinliklere katılım sağlandı.

Birlik tarafından, yalnızca Giresun ve belde merkezlerinin değil, köy ve kırsal kesimlerin de sahip olduğu zenginliklerin korunmaları ve turizme kazandırılmaları için gerekli çalışmaları yürütülmektedir.

Yine, hibe veren kurum ve kuruluşlara projeler hazırlanarak bölge turizmine katkı sağlamakla birlikte, bir kamu kurumu hizmeti yürüten GİRTAB, yasalarla belirlenen hizmet alanında yerel yöneticileri, turizm sektörü temsilcilerini ve bürokratları bir araya getirerek sorunlara en gerekli ve kalıcı çözüm yollarını bulmayı hedeflemektedir.

Yerli ve yabancı turizm acenteleri ve turizm profesyonellerine info programlarının düzenlenmesi, ihtiyaç duyulan turizm merkezlerinde ilgili kurumlar ile koordineli olarak genel çevre temizliği yapılması, Giresun’un tanıtımında kullanılan yayınların çeşitlendirilmesi ve baskılarının yapılması, turizm destinasyonlarına yeni tur programlarının hazırlanması, kalkınma ajanslarına hibe projelerinin hazırlanması ve üye belediyelerimizin hazırlayacağı projelere destek sağlanması, sosyal ağların etkili bir şekilde kullanılması, turizm profesyonellerine Giresun’un tanıtımını sağlayacak toplu mail ve SMS gönderilmesi, turizm ile ilgili web sayfasının oluşturulması, kış turizmi konusunda ilimizde etkinlikler düzenlenmesi (off road ve kış oyunları festivalleri, Kümbet kızak pistinin kurulması) Giresun’un tanıtımında kullanılan televizyon çekimlerinin organizasyonlarının yapılması ve teknik ekiplere gerekli desteklerin sağlanması, yurtiçi ve yurtdışı turizm fuarların katılım sağlanması, Giresun Turizm Eylem planında kuruma verilen görevlerin takibi Birliğin yaptığı çalışmalar arasında yer almaktadır.