İlçeler
Giriş Tarihi : 04-05-2021 16:33   Güncelleme : 04-05-2021 16:36

Görele’de Vidanjör Aracı Hizmet Vermeye Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen ve Görele Belediyesinin imkanlarıyla ilçeye kazandırılan Kombine Kanal Açma Vidanjör aracı, hizmet vermeye başladı.

Görele’de Vidanjör Aracı Hizmet Vermeye Başladı

Görele Belediyesi tarafından yeni alınan Kombine Kanal Açma Vidanjör aracı faaliyete başlamasıyla ilçede bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların sağlıklı ve düzenli olarak çalışmalarını sağlamak için temizlikleri yapıldı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçede bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların düzenli olarak temizliklerinin Görele’ye kazandırdığımız Kombine Kanal Açma Vidanjör aracıyla rutin olarak yapılacağını söyledi.

Şehrin alt yapı sisteminin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek atıkların lavabo ve klozetlere değil, çöpe atılması gerektiğini hatırlatan Erener, “Kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların temizliği esnasında sıkça karşılaştığımız durumlardan bir tanesi lavabo ve klozetlere çocuk bezi, ıslak mendil, tuvalet kağıdı, hijyenik petlerin atılmasıdır. Bu durum şehrimizin alt yapı sistemimizin çalışmasını olumsuz etkilediği gibi kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatlarımızın tıkanmasına neden olmaktadır. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Şehrimizin temizliği konusunda bizler kadar siz değerli halkımıza da sorumluluk düşmektedir” dedi.