Spor
Giriş Tarihi : 23-02-2021 01:44   Güncelleme : 23-02-2021 01:44

Hakan Keleş,"Süper lig hedefimize yüzde 80 ulaşmış olacağız"

Giresunspor’un tecrübeli hocası Hakan Keleş, TFF. 1. Ligin 23 haftasında deplasmanda oynayacağımız Adanaspor karşılaşmasının önemine vurgu yaparak, bu karşılaşmadan alınacak 3 puan ile hedefledikleri Süper Lige Yüzde 80 yaklaşmış olacaklarını söyledi.

Hakan Keleş,

Giresunspor’un tecrübeli hocası Hakan Keleş, TFF. 1. Ligin 23 haftasında deplasmanda oynayacağımız Adanaspor karşılaşmasının önemine vurgu yaparak, bu karşılaşmadan alınacak 3 puan ile hedefledikleri Süper Lige Yüzde 80 yaklaşmış olacaklarını söyledi.

Keleş yaptığı açıklamada, Lig’de çok iyi bir performans sergilediklerini söyleyerek, “Bu sene rekorları alt üst ediyoruz. 11 maç üst üste kazandık. 15 maçtır da yenilmiyoruz. Şu an iyi bir seri yakaladık ve bunu sürdürmek istiyoruz. Hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla yürüyoruz. Bizim için her maç tarihi bir anlam taşıyor. Uzun zamandır TFF1. Ligde kırılamayan galibiyet serisi rekorunu kıran tüm oyuncularımın emiğine sağlık. Hepsini sergiledikleri bu başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

Ankaraspor maçında iyi bir oyun sergilediklerini ancak ikinci golü bulamadıkları için rakibin direncinin arttığını söyleyen Keleş, “Ankaraspor maçı 1-0 bitti ancak oyunu çok daha önceden koparabilirdik. Rakibimiz iyi bir direnç gösterdi. Girdiğimiz pek çok pozisyonu değerlendiremedik eğer ikinci golü bulmuş olsaydık bizim için çok daha rahat bir maç olabilirdi. Ancak sonuç olarak baktığımızda iyi oynadığımız bir maçı 3 puanla kapatıp puanımızı 50’ye çıkarttık dedi.”

 

Çarşamba günü deplasmanda oynayacakları Adanaspor karşılaşması hazırlıklarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Keleş şunları kaydetti;

“Önümüzde deplasmanda oynayacağımız Adanaspor karşılaşması var. Hep söylediğim gibi biz her maça final havasında bakıyoruz. 11 maçlık bir galibiyet serimiz var. Bunu sürdürmek istiyoruz. Oynayacağımız karşılaşmaya da mutlak galibiyet düşüncesi ile çıkacağız. Buradan alacağımız 3 puan ile rakiplerimizle aramızda olan puan farkını açmak ve hedefimize bir adım daha yaklaşmak istiyoruz. Biz sezon başında hesabımızı 65 puan üzeri olarak yapmıştık. Bu saatten sonra iyi oyun kötü oyun diye bir ayrım yapmıyoruz. Mücadelenin ön planda olduğu sonuç odaklı oyun sergileyeceğiz. Bu sezon Ligin transfer yapmayan 3 takımından biriyiz. Maçların tempolarının yüksek olması bizi zaman zaman zorluyor ama bu haftalar 3 puanın alınması gereken haftalar Adanaspor engelini de 3 puanla aştığımız takdirde Süper lig hedefimize yüzde 80 ulaşmış olacağız.” dedi.

Taraftar desteğinin kendilerini çok motive ettiğini söyleyen teknik direktörümüz Hakan Keleş, Taraftarımızın uzun süren bir özlemi olduğunu hep söylüyoruz. Biz bunu sonlandırmak ve Giresunspor’u ait olduğu Süper Lige çıkartmak için canla başla mücadele ediyoruz. Taraftarımızın yanımızda olması bize her fırsatta destek vermesi bizi ayrıca motive ediyor. Onlar bize inanıyorlar bizde onların bize olan inancını boşa çıkartmayacağız. Hep birlikte mutlu sona ulaşacağız. Tüm taraftarlarımız bize inansın çünkü biz onlara inanıyoruz” dedi.