Haber
Giriş Tarihi : 27-04-2021 00:40   Güncelleme : 27-04-2021 01:40

İsmail Saymaz’a bir tepkide Başkan Yılancı’dan

Halk TV programında Şebinkarahisar’ı sözleriyle imalı bir şekilde küçümseyen Gazeteci İsmail Saymaz’a bir tepkide Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’dan geldi. Başkan Yılancı, yaptığı açıklamada, “Osmanlı İmparatorluğuna sancak beyliği, Türkiye Cumhuriyeti’ne 10 yıl vilayettik yapmış, birçok sanatçı ve akademisyen yetiştirmiş bu kadim şehrin halkı sizden derhal ÖZÜR beklemektedir.” dedi.

İsmail Saymaz’a bir tepkide Başkan Yılancı’dan

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"Halk TV kanalında yayınlanan bir tartışma programında Gazeteci İsmail Saymaz’ın, adı kırmızı bültenle arananlar listesinde yer alan Fatih Faruk Özer’in Arnavutluk’tan kaçmasına ilişkin yorumunda; ŞEBİNKARAHİSAR ilçemizi küçümseyen ve kötüleyen bir üslupla, çirkin ve haddini aşan ifadelerinden dolayı kınıyorum.

 

Şebinkarahisar, binlerce yıllık geçmişi ile birçok medeniyeti topraklarında kucaklayan, farklı dinleri, farklı dilleri, farklı kültürleri barış içerisinde bir arada barındıran ve Türklerin Anadolu’ya gelişiyle birlikte Türk İslam Medeniyetiyle yoğurulan Tarih Kültür ve Medeniyet Şehridir.

 

Osmanlı İmparatorluğuna sancak beyliği, Türkiye Cumhuriyeti’ne 10 yıl vilayettik yapmış, birçok sanatçı ve akademisyen yetiştirmiş bu kadim şehrin halkı sizden derhal ÖZÜR beklemektedir."