Haber
Giriş Tarihi : 24-08-2020 13:43   Güncelleme : 24-08-2020 14:00

İstanbul Milletvekili Hasan Turan

Giresun'da meydana gelen sel felaketinin ilk gününden itibaren bölgede bulunan İstanbul Milletvekili Hasan Turan, hemşehrilerini bir an bile yalnız bırakmadı.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan

Olay günü birkaç günlük ziyaret için geldiği memleketi Giresun'un Dereli ilçesinin Kümbet yaylasında bulunan İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yoğun yağışın başlamasıyla Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğluyla telefon görüşmesi yaparak ilçenin durumu hakkında bilgi aldı.

Dereli Belediye Başkanı Şenlikoğlunun durumun çok kötü olduğunu söylemesiyle, bulunduğu yerden aracıyla Dereli ilçesine hareket eden Turan, Kulakkaya istikametinden Dereli'ye ulaşmaya çalıştı. Heyelan nedeniyle yolun kapanması sonucu aracından inerek yaklaşık 4 saat boyunca yürüyen Turan, geldiği güzergahta bulunan afete uğrayan vatandaşlara da yardımcı oldu.

Uzun bir yürüyüş sonunda Dereliye gelen Turan, gördüğü manzara karşısında bölgenin bir evladı olarak üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya gayret etti. Turan, dizlerine kadar çamur olan pantolonunu bile görmezden gelerek, hemşehrilerinin yardıma koştu. Sel felaketine uğrayan ilçelerde incelemelerde bulunmak üzere gelen tüm bakanlara mihmandarlık yaptı.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarının içinde yıllarca görev yaparak, insan ilişkilerinde önemli kazanımlar elde ederek siyasi hayatına başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Hasan Turan, sel felaketinin başladığı ilk andan itibaren bölgeden ayrılmayarak adeta milletin vekilinin milletin içinden olması gerektiğini gösterdi.