Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 03:23

‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitap okuyucu ile buluştu

Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kültür yayını okuyucularıyla buluştu.

Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 23-02-2022 19:17   Güncelleme : 23-02-2022 19:24
‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitap okuyucu ile buluştu

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay tarafından kaleme alınan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabın içeriğinde kemençe, türkü ve horanla alakalı kapsamlı bilgiler göze çarpıyor.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yeni kültür yayınımız olan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabımızın yazarı Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, kitap yazarı Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay’a teşekkür etti.

Görele Belediyesinin 16. Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Kemençede, Horanda Görele ele alındı. Kemençe, Horan ezgilerinin Görele merkez olmak üzere Görele’den batıya, doğuya, güneye gidişi ‘müzikte etkileşim’ yoluyla kanıtlandı. Kemençe, türkü ve horan yazılarıyla derlenmiş bir kültür yayınımız daha arşivlerde yerini aldı. Bu kitabımızla birlikte belediyemizin katkılarıyla çıkarılan 16. Kitabımız oldu. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ise, Belediye Başkanı Tolga Erener’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, imzalı kitabından hediye etti.

Sebin GündemSebin Gündem