Haber
Giriş Tarihi : 17-12-2019 21:38   Güncelleme : 17-12-2019 22:22

Kocaeli'nde Yapılan Kongre İptal Oldu

Kocaeli Giresun Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 13. Olağan Genel Kurul toplantısı iptal oldu.

Kocaeli'nde Yapılan Kongre İptal Oldu

Kocaeli Giresun Şebinkarahisarlılar Derneğinin Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür merkezinde düzenlenen 13. Olağan genel kurulu Şebinkarahisarlılara yakışmayan olaylar sonucunda iptal oldu.

Divan Başkanlığını Yücel Kısa ile Divan üyeleri Ihsan Koç ve Av. Gizem Gülsen Bayoğlu'nun yaptığı 13. Olağan genel kurul toplantısına saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlandı. Tartışmalı ve gergin geçen gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra divan başkanlığına, Başkan adayları İlhan Avutman ve Mustafa Demir’in aday listelerini vermesiyle kapalı oy sistemiyle seçim yapıldı. Yapılan seçimde mevcut Başkan İlhan Avutmanın listesi bir oy farkla seçimi kazandı. Ancak yapılan itiraz sonucunda ortamın gerilmesi ve olumsuz davranışlar sonucunda, divan kurulu bir tutanak düzenleyerek genel kurulu iptal etti.

Kocaeli Giresun Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 13. Olağan Genel Kurul toplantısının yapılıp yapılmayacağına dernekler masası karar verecek.

Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğinin Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür merkezinde düzenlediği 13. Olağan genel kurul toplantısına yoğun katılım gösteren dernek üyelerinin yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Yaşar Çakmak, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Kocaeli Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Elmas, Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Yaşar Yücel, Kocaeli Giresun iş Adamları Bürokratlar derneği Başkanı Kemal Tokmak, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı Altan Güneş, Siyasi Partilerin ilçe başkanları ve Köy Dernek Başkanları katıldı.